Працівників Харківського СІЗО звинуватили у катуванні новонародженого [відео]

  П`ятимісячна дитина проти держави Україна. До Європейського суду з прав людини надійшла заява щодо катування та нелюдського поводження з новонародженим у Харківському СІЗО. Заяву від імені малечі написали правозахисники. Вони стверджують - півроку за гратами дитині не надавали медичну допомогу. Суд відреагував миттєво. Матір дитини відпустили на підписку про невиїзд. Тепер постраждалі вимагають покарати винних.

  Вікторія Корнейкова, постраждала: "Я ж родила и находилась в общей камере, где и туберкулезники, и ВИЧ-инфицированные. Спим или вместе, или по очереди на кроватях. Я лежала на верхней наре и туда еле-еле залазила до девяти месяцев".

  Жодного особливого ставлення до себе за ґратами Вікторія не відчула ані у період вагітності, ані під час пологів.

  Вікторія Корнейкова, постраждала: "Тяжелые были роды, в наручниках я рожала. Прситегнули меня к левой ноге и правой руке - вот так я рожала. Относились хуже, чем к собаке".

  На третій день після пологів маму з новонародженим повернули у СІЗО. Педіатр уперше оглянув дитину лише за півроку.

  Наталія Айрапетова, мати Вікторії: "Вот первая запись в карточке - сделана 10 сентября. А в поликлинике пишут: "А она не обращалась, он у нас не наблюдается". А ребенка как бы и не было".

  Вікторія Корнейкова, постраждала: "У него было воспаление кишечника, мне нужен был педиатр, а педиатр не приходил. Я раз пять писала: "Прошу выдать мне документы о состоянии моего ребенка". Они меня игнорировали".

  Валерій Пісклов, начальник Харківського СІЗО: "Ребенок не нуждался ни в какой помощи, роды прошли нормально".

  Усім необхідним немовля забезпечили - кажуть у СІЗО. Запевняють: мати нагнітає ситуацію, щоби домогтися компенсації. Начальник ізолятора навіть особисто показує колишню камеру підсудної.

  Валерій Пісклов, начальник Харківського СІЗО: "Ось тут душева, ось тут туалет, біде - все, що необхідне".

  Вікторія Корнейкова, постраждала: "Там сырость, на стене грибок. Не было горячей воды, кипятильник поломался, а ребенка помыть надо".

  Валерій Пісклов, начальник Харківського СІЗО: "Если женщине не достаточно грудного молока - мы приобретаем детсткое питание".

  Вікторія Корнейкова, постраждала: "Нет, говори маме, чтоб привезла, когда у тебя свидание будет, тебе кашу тут не дадут".

  Валерій Пісклов, начальник Харківського СІЗО: "Есть даже детская площадка, где матери с детьми могут выходить на прогулку".

  Вікторія Корнейкова, постраждала: "Вот такой маленький дворик. Гуляют еще мужчины, и они там по большому, по маленькому в туалет ходят, и мы там тоже гуляли".

  Отримавши позов матері і дитини, Європейський суд із прав людини зажадав від уряду України термінових дій. Тільки після цього вітчизняний суд випустив дівчину на підписку про невиїзд. Та правозахисники запевняють - за ґратами від нелюдських умов в Україні потерпають ще до двохсот матерів.

  Геннадій Токарєв, правозахисник: "Это не просто жестоко, это выходит за рамки нормального человечского смысла, это ужасающее отношение к ребенку и это будет доказываться в Европейском суде".

  Валерія Лутковська, уповноважена з прав людини: "Це дійсно проблема, на яку ми також будемо звертати увагу пенітенціарної служби, але, на щастя, таких жахливих випадків, як з цією жінкою, було небагато".

  Цьогоріч у лише у Харківському СІЗО перебували вісім жінок із дытьми.

  Валерій Пісклов, начальник Харківського СІЗО: "Не было случаев, чтоб мамы жаловались, что ребенку холодно, голодно - это исключено".

  Вікторія Корнейкова, постраждала: "Я написала жалобу в управление - мне сказали: "Мы тебе эту жалобу в одно место засунем"".

  Азад Сафаров, Світлана Сірик, Дарина Феденко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  21 грудня у клубному музеї "Шахтаря" проведуть день відкритих дверей
  Наступний матеріал
  Як виконується заборона на куріння в ресторанах? [відео]
  Теги:
  Loading...