Вікторія Корнейкова, постраждала: "Я ж родила и находилась в общей камере, где и туберкулезники, и ВИЧ-инфицированные. Спим или вместе, или по очереди на кроватях. Я лежала на верхней наре и туда еле-еле залазила до девяти месяцев".
Жодного особливого ставлення до себе за ґратами Вікторія не відчула ані у період вагітності, ані під час пологів.
Вікторія Корнейкова, постраждала: "Тяжелые были роды, в наручниках я рожала. Прситегнули меня к левой ноге и правой руке - вот так я рожала. Относились хуже, чем к собаке".
На третій день після пологів маму з новонародженим повернули у СІЗО. Педіатр уперше оглянув дитину лише за півроку.
Наталія Айрапетова, мати Вікторії: "Вот первая запись в карточке - сделана 10 сентября. А в поликлинике пишут: "А она не обращалась, он у нас не наблюдается". А ребенка как бы и не было".
Вікторія Корнейкова, постраждала: "У него было воспаление кишечника, мне нужен был педиатр, а педиатр не приходил. Я раз пять писала: "Прошу выдать мне документы о состоянии моего ребенка". Они меня игнорировали".
Валерій Пісклов, начальник Харківського СІЗО: "Ребенок не нуждался ни в какой помощи, роды прошли нормально".
Усім необхідним немовля забезпечили - кажуть у СІЗО. Запевняють: мати нагнітає ситуацію, щоби домогтися компенсації. Начальник ізолятора навіть особисто показує колишню камеру підсудної.
Валерій Пісклов, начальник Харківського СІЗО: "Ось тут душева, ось тут туалет, біде - все, що необхідне".
Вікторія Корнейкова, постраждала: "Там сырость, на стене грибок. Не было горячей воды, кипятильник поломался, а ребенка помыть надо".
Валерій Пісклов, начальник Харківського СІЗО: "Если женщине не достаточно грудного молока - мы приобретаем детсткое питание".
Вікторія Корнейкова, постраждала: "Нет, говори маме, чтоб привезла, когда у тебя свидание будет, тебе кашу тут не дадут".
Валерій Пісклов, начальник Харківського СІЗО: "Есть даже детская площадка, где матери с детьми могут выходить на прогулку".
Вікторія Корнейкова, постраждала: "Вот такой маленький дворик. Гуляют еще мужчины, и они там по большому, по маленькому в туалет ходят, и мы там тоже гуляли".
Отримавши позов матері і дитини, Європейський суд із прав людини зажадав від уряду України термінових дій. Тільки після цього вітчизняний суд випустив дівчину на підписку про невиїзд. Та правозахисники запевняють - за ґратами від нелюдських умов в Україні потерпають ще до двохсот матерів.
Геннадій Токарєв, правозахисник: "Это не просто жестоко, это выходит за рамки нормального человечского смысла, это ужасающее отношение к ребенку и это будет доказываться в Европейском суде".
Валерія Лутковська, уповноважена з прав людини: "Це дійсно проблема, на яку ми також будемо звертати увагу пенітенціарної служби, але, на щастя, таких жахливих випадків, як з цією жінкою, було небагато".
Цьогоріч у лише у Харківському СІЗО перебували вісім жінок із дытьми.
Валерій Пісклов, начальник Харківського СІЗО: "Не было случаев, чтоб мамы жаловались, что ребенку холодно, голодно - это исключено".
Вікторія Корнейкова, постраждала: "Я написала жалобу в управление - мне сказали: "Мы тебе эту жалобу в одно место засунем"".
Азад Сафаров, Світлана Сірик, Дарина Феденко, 5 канал