Повітряний простір України відкритий для польотів (репортаж)

  Аеропорти відправляють та приймають літаки. Утім, авіакомпанії скасували чимало рейсів до Західної Європи. Тим часом ісландський вулкан вивергає дедалі менше попелу і більше лави. У Європі ж триває екстрене засідання міністрів транспорту країн ЄС. Глави відомств прагнуть якомога швидше і безпечнішне поновити польоти, оскільки збитки авіаіндустрії вже вимірюються мільярдами євро. Через це виверження, авіасполучення було суттєво ускладнене або навітть припинене у багатьої країнах Європі.

  Жодна з авіакомпанії ЄС поки що не зверталася до Єврокомісії за відшкодуванням втрат від скасування польотів. Утім, єврочиновники готові розглядати подібні прохання, і не виключено, що погодяться виділити компенсаційні кошти. Про це заявляють самі представники вищого виконавчого органу Євросоюзу. Перед екстреним зібранням міністрів транспорту країн ЄС провів брифінг Єврокомісар із питань транспорту Сійм Каллас. Він наголосив - авіакомпанії зобов`язані компенсувати пасажирам збитки, завдані скасуванням рейсів. Головне спільне завдання авіаіндустрії, вважає чиновник - зробити усе, щоб якнайшвидше відновити польоти. 

  Саме коли нормалізуються польоти, авіакомпанії зможуть назвати точну суму збитків. До того часу, коли вогняна гора перестане вивергати попіл, а вулканічна хмара розсіється, втрати можуть досягти астрономічної суми. Поки що перевізники називають невтішні проміжні цифри збитків.

  Збитків зазнають не лише авіакомпанії. Через ускладнене пересування Європою скасовують спортивні змагання. Медики не можуть передати в інші держави донорські органи для трансплантації. Тисячі пасажирів стурбовані тим, що можуть втратити роботу або ж запізняться на навчання чи бізнес-зустрічі, оскільки - заблоковані в аеропортах. Через вулканічну хмару у небі відклали приземлення шатла - щонайменше до вівторка. Ісландські науковці тим часом не припиняють моніторити виверження Ейяф`ятлайокудль. Станом на понеділок вогняна гора вивергає більше лави, аніж попелу. Крім цього, попіл піднімається на висоту не більше двох кілометрів - на початку ж виверження небезпечна хмара сягала 11-тьох кілометрів. Якщо помірні показники зберігатимуться і далі, є шанс на швидку нормалізацію роботи літаків у повітряному просторі.

  Нонна Стефанова, 5 канал

    

  Попередній матеріал
  П`яту річницю свого понтифікату відзначає Бенедикт XVI
  Наступний матеріал
  Теракт у Пакистані - 23 людини загинули
  Теги: