Повітряний кордон України надійно закритий для радіоактивних матеріалів

  Повітряний кордон України надійно закритий для радіоактивних матеріалів. У цьому запевняють в екологічній та радіологічній інспекціях. Сьогодні в Борисполі продемонстрували роботу спеціального обладнання.

  Звичайний кейс для подорожей літаком. Звичайний на вигляд пасажир. Та при проходженні через ці ворота спрацьовує сигналізація. Прилади радіологічного контролю фіксують випромінювання. В середині сумки справді джерело радіації.

  Цього разу це розіграна ситуація. Пасажир - науковий співробітник, а радіоактивний матеріал - спеціально підібраний шмат руди з українських надр. Справжньої небезпеки за попередні роки інспектори не зафіксували. Сигналізація виявляє, як правило, людей, які нещодавно лікувалися від онкологічних захворювань за допомогою радіоактивних ізотопів. Або ж реагує на деякі механізми.

  Чи часом немає в багажі чогось радіоактивного перевіряють і у тих, хто залишає Україну, і у тих, хто прибуває. Якби хтось хотів вивезти щось небепечне з України - вилучені матеріали утилізували б у нас, якби ж хтось забажав завезти радіоактивні речі до нашої держави - їх би повернули в ту країну, звідки вони прибули. Втім поки що такого робити не доводилося.

  Інспектори зауважують - часто люди навіть не підозрюють, що їхні речі можуть випромінювати радіацію. Тому закликають не обурюватися, якщо раптом їх попросять показати багаж для огляду. Адже це може врятувати їх самих від небезпеки.

  Олександр Аргат, Дмитро Большаков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Українська короткометражна стрічка "Крос" побореться за пальмову гілку
  Наступний матеріал
  Продюсер фільму "Rock'n'ball": Це кіно про музику і футбол
  Теги: