Посилюється потік біженців з Криму – лише Львівщина уже прийняла 650 осіб

  Вони змушені покинути оселі, роботу та переїхати в інші міста. З Криму до Києва, Львова, Івано-Франківська їдуть ті, хто побоюється за себе та життя близьких людей. Хтось – тимчасово, щоби пережити окупацію, а хтось уже навіть не вірить у можливість повернутися до спокійного життя. За даними аналітичного центру, який допомагає біженцям знайти тимчасове помешкання, лише Львівщина уже прийняла 650 людей.

  Утомлені, перелякані з потяга Сімферополь-Київ сходять Олена та Денис. Харків’яни, які вже 3 роки живуть у Криму, напередодні ввечері вирішили залишити півострів. Кажуть, небезпеку від проросійськи налаштованих людей уже відчули.

  Олена Іщенко: «Они затягивали Дениса в микроавтобус. Я тянула за руку, и вокруг людей не было нам помочь. И состояние того, что я не увижу своего любимого человека – было ужасно».

  Денис Гранкін: «Может это и позволило спасти меня, потому что силы покидали меня – их было человек 30».

  Журналіст: «Це були військові?»

  Денис Гранкін: «Это были гражданские бандиты и казаки».

  Ім’я, прізвище, номер мобільного, домашня адреса – ці дані активістів кримського Євромайдану оприлюднюють в інтернеті. Люди кажуть – на них іде справжнє полювання.

  Ігор Кірющенко: «Они позвонили. Их там на лестничной площадке было очень много. Все с белыми повязками, написано – «Русский блок»».

  До цього чоловіка невідомі прийшли додому. Погрожували розправою та вимагали, щоби голова крайової організації Української республіканської партії поїхав із Криму. Інакше – обіцяли «розібратися» з ним і з дружиною. На зв’язок Ігор Кірющенко не виходив майже добу, а потім вирішив терміново їхати до Києва.

  Ігор Кірющенко: ««Так, собирайтесь, едем на блокпост. Там с вас выбьют такие показания, что вам и не снилось». Я начал собираться, а они побежали еще за двумя. Нам в ультимативной форме сказали: убирайтесь из Крыма, а то мы вас убьем».

  Олена Кірющенко: «Ми ні до кого погано не ставились. У нас всі друзі росіяни, зі всіма ми добре живемо. Через те, що його бачили на Майдані. Їздив у Київ, у Севастополь і позавчора були біля пам’ятника Шевченка».

  Щоби стати мішенню для агресії у Криму не обов’язково відвідувати Євромайдан, каже Руслан. Приватний підприємець узяв дружину, дочку і поїхав геть із власної квартири після того, як пересуватися Сімферополем стало небезпечно. Чи не на кожному кроці там чергують люди з автоматами.

  Руслан: «Самое страшное, что заставляют менять гражданство. У жены мама – учительница, и 2 недели назад директор школы, член Партии регионов, сказала, что в следующем месяце зарплату будут давать в рублях и кто гражданство не поменяет – ее не получит».

  Таким як ці родини – біженцям сучасної України – допомагають мешканці Львівської, Івано-Франківської, Вінницької областей. Зокрема, 650 кримчан, серед яких багато родин військових, тимчасово розселили на Львівщині.

  Олег Яценко, експерт інформаційно-аналітичного центру «Логос»: «Єдиний український військовий в Бахчисараї, який погодився підняти російський прапор на своїй військовій частині після того, як його викрали, мав тиск на рідних. І саме тому, як казали мені офіцери інших частин, які добре знають ситуацію, говорять так – ми готові стояти до кінця, але ми маємо знати, що наші родини в безпеці».

  Дарія Феденко, Микола Лебедєв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сепаратисти збираються навколо бази українських артилеристів під Сімферополем
  Наступний матеріал
  Киян навчили першій медичній допомозі
  Теги:
  Loading...