Аудіокниги, література шрифтом Брайля, обладнання для озвучування текстів. У бібліотеці кажуть: мають все, щоб інваліди не почувалися обділеними. Ось такий портативний рідер-збільшувач стане у пригоді читачам із вадами зору. Він збільшує текст і перемикає кольори шрифту.
Юлія Покотило, бібліотекар інклюзивного читального залу: "Чорний на білому, білий на чорному, жовтий на синьому і синій на жовтому. Справа полягає в тому, що люди з частковою втратою зору гарно сприймають жовтий колір і тому за допомогою портативного збільшувача вони зможуть змінювати екран".
Ганна Трембіцька, бібліотекар: "Це Біблія, яку ми будемо видавати людям з вадами зору. Як ви знаєте, у людей з вадами зору, у них дуже тактильно відчувається і вони будуть намагатися читати".
Обладнали бібліотеку за гроші американського посольства. Представники амбасади кажуть: за океаном неповносправні мають більше можливостей, ніж в Україні.
Люк Штеле, заступник прес-аташе посольства США в Україні: "За законом, у Сполучених Штатах Америки житлові будинки, державні установи та місця загального користування мають бути доступними для людей з особливими потребами. Щоб забезпечити і українців такою можливістю, ми відкрили вже сьомий інклюзивний читальний зал в Україні".
Першим читачем став візочник Володимир Башинський. Зізнається - місто мало пристосоване для таких, як він, тож похід у бібліотеку раніше був випробуванням.
Володимир Башинський, відвідувач: "Ви знаєте, в нас у місті дуже мало закладів, пристосованих для людей з особливими потребами. Так що це дуже приємно, коли вони відкриваються".
Випробувати обладнання береться незрячий юрист Олександр Вінковський. На спеціальній клавіатурі він натискає кнопки, комп’ютер озвучує усі операції. Чоловік каже: програма хоч і корисна, але складна.
Олександр Вінковський, відвідувач: "Не просто добре, а дуже добре. Одна тільки проблема – це залучити незрячих людей цим користуватися. Бо техніка – це одна справа, а навчити людину, зацікавити, показати, що без нього вона не зможе обходитись – це набагато важливіше".
Відвідувачів нової читальні - шукатимуть у товариствах сліпих. До того ж, волонтери роздаватимуть листівки із закликом повідомити знайомих незрячих про відкриття такої читальної зали.
Оксана Трокоз, Микола Сорока, Житомир, 5 канал.