Поштова марка із зображенням В.Чорновола з`явилася в обігу

  24 грудня виповнився би 71 рік лідеру Народного Руху України В`ячеславу Чорноволу. Дев`ять років тому всіх шокувала автоктастрофа на Бориспільській трасі. Авто разом із політиком в`їхало у КамАЗ із причепом, що розвертався на швидкісній трасі. Генпрокуратура й досі розслідує справу загибелі політичного лідера.
  Наталія Жижко, 5 канал: "Дев`ять років тому на трасі Київ-Золотоноша загинув лідер Народного руху В`ячеслав Чорновіл. Його однодумці і сьогодні переконані - це було навмисне вбивство. Відтоді генпрокуратура двічі закривала справу і знову відкрила у 2005-му".

  Володимир Тименко, голова Бориспільської організації НРУ: "На цій розвилиці ця машина цілий день крутилася. Люди - свідки, що машина чекала його цілий день. Це вбивство безсумнівно".

  Тоді лідер Руху повертався з Кіровоградщини. Цими поїздками намагався склеїти Рух - найпотужнішу колись опозиційну партію. Врятувати її від розколу не вдалося. Внутрішньопартійні війни тривають і досі. Тож масового вшанування пам`яті політика не відбулося. Кожен приходить сам по собі, щоб не зустрітися з опонентами. Вдосвіта, о сьомій ранку, прийшов на могилу і запалив свічку син Чорновола Тарас. Він проводив з батьком не так багато часу, як хотілося. В`ячеслав Чорновіл - активний дисидент і правозахисник - тричі був ув`язнений за "антирадянську пропаганду". Тож найяскравіші спогади сина пов`язані саме із табірними побаченнями.

  Тарас Чорновіл, син В`ячеслава Чорновола: "Побачення в Мордовії по два дні, під час яких батько стільки міг розповісти неймовірних речей".... 

  1991-го, під час перших президентських виборів, Рух висунув кандидатуру свого лідера. Чорновіл посів друге місце. Ті, хто вважають смерть Чорновола не випадковою, переконані: 1999-го його усунули як можливого кандидата у Президенти на чергових виборах. Усі, кому пощастило працювати поруч із Чорноволом, пригадують, якою енергійною і невтомною була ця людина. Так само активно він любив відзначати дні народження.

  Дмитро Пономарчук, колишній прес-секретар В`ячеслава Чорновола: "Коли йому було 60 років, він зібрав повний театр Франка в Києві. Яблуку було ніде впасти...."

  Цього року обійшлися без вечора пам`яті. Але вшанували по-іншому. В обігу з`явилася поштова марка із зображенням В`ячеслава Чорновола. На ній в ультрафіолетовий променях світяться факсиміле підпису та емблема Народного руху.

  Наталія Жижко, Леся Кешеля, Ольга Калиновська, П`ятий канал
  Попередній матеріал
  Литвин: Розпочати процедуру імпічменту неможливо
  Наступний матеріал
  Сербія здала Росії свою газотранспортну систему
  Теги:
  Loading...