animalsaustralia.org

Порошенко схвалив посилення покарання за знущання над тваринами

  Президент підписав закон щодо гуманного ставлення до тварин із зауваженнями та пропозиціями

  Президент Петро Порошенко підписав закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження гуманного ставлення до тварин" та направив до уряду пропозиції з удосконалення окремих положень законодавчих актів України з огляду на внесені цим законом зміни.

  У листі до прем'єр-міністра України Президент зазначає, що "пропонованими законом змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення розгляд справ про адміністративні правопорушення щодо жорстокого поводження з тваринами, відповідальність за які встановлена статтею 89 названого Кодексу, віднесено до компетенції як районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів, так і органів Національної поліції України".

  Крім того, статтею 299 Кримінального кодексу України (в редакції Закону №2120-VIII) передбачено, що жорстоке поводження з тваринами, вчинене з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або активним способом, карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

  Відтак жорстоке поводження з тваринами за наведених обтяжуючих обставин відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України є тяжким злочином.

  Президент також наголосив на необхідності уточнення складу злочинів, передбачених частинами другою і третьою нової редакції статті 299 Кримінального кодексу України, оскільки названі частини за один і той самий злочин — жорстоке поводження з тваринами, вчинений у присутності малолітнього чи неповнолітнього, передбачають різні види покарання. До того ж, редакція частини третьої потребує узгодження зі статтею 67 цього ж Кодексу, у якій серед обставин, що обтяжують покарання, відсутня така обставина, як вчинення злочину активним способом.

  Попередній матеріал
  Вибори до Верховного суду та Угода про вільну торгівлю з Канадою – "Час. Підсумки дня"
  Наступний матеріал
  Президент пропонує окремо вирішити питання омбудсмена
  Теги:
  Loading...

  Унікальна такса-рятівник: чим живе та кого рятує 9-річний Кріс – фотогалерея

  Купальня для слона: як у Відні тварин від 37-градусної спеки рятують – фото, відео

  Водне коло: як у Відні слони від аномальної спеки рятуються – ФОТО

  ФОТО: У Ганчжоу рідкісне південно-китайське тигреня вперше показали публіці

  ФОТО: В Австралії тримісячне полярне ведмежа освоюється у новому помешканні

  "Не купуй вірність – візьми в притулку": У Дніпрі ветерани АТО знялися у відвертій фотосесії задля кошенят