president.gov.ua

Президент підписав закон про заборону трансляції російських фільмів

  Підписаний закон стосується заборони не тільки "вироблених" після 1 січня 2014 року фільмів, а й "оприлюднених"

  Президент України Петро Порошенко схвалив внесення змін до закону "Про кінематографію" щодо фільмів держави-агресора. Про це повідомляє прес-служба парламенту.

  Згідно з цим законом в Україні забороняється транслювати фільми, вироблені фізичними та юридичними особами держави-агресора та вироблені або опубліковані після 1 січня 2014 року. Закон з підписом глави держави надійшов до ВР 20 квітня. Зауважимо, що в попередній редакції закону заборона стосувалася тільки "вироблених" після 1 січня 2014 року фільмів, а не "оприлюднених".

  "Працівники індустрії зазначають, що процес виробництва фільму є дуже довготривалий, у жодному нормативно-правовому акті не визначено, коли фільм вважається "виробленим". Крім того, перевірити момент завершення виробництва практично неможливо - виробник може підготувати будь-які документи, які будуть підтверджувати, що фільм вироблений у будь-якому "потрібному" році. В той же час, в титрах фільму відповідно до законодавства зазначається рік першого опублікування (оприлюднення) твору. Тому зазначені зміни спрямовані на приведення норми у відповідність із традиційним в авторському праві підходом до ідентифікації "віку" фільму", – йдеться у пояснювальній записці.

  Також у записці наголошено: "Метою законопроекту є вдосконалення правового механізму захисту національної безпеки України в інформаційній сфері шляхом обмеження в Україні будь-яких форм пропаганди, що використовуються державою-окупантом... Законопроект буде сприяти підвищенню рівня захисту національної безпеки України, зниженню сепаратистських настроїв у суспільстві, зміцненню авторитету держави".

  Як повідомляв 5.ua, 25 лютого 2016 року Держкіно заборонило показувати фільми з Лепсом

  Попередній матеріал
  Гройсман: З 1 травня тарифи на газ будуть підвищені, у нас немає іншого виходу
  Наступний матеріал
  Президент поїхав з офіційним візитом до Румунії
  Теги:
  Loading...

  Держкіно заборонило "Бригаду" та "Вулиці розбитих ліхтарів"

  Нацрада просить РНБО застосувати санкції до 38 російських телеканалів

  Держкіно заборонило ще понад 20 російських фільмів і серіалів

  Держкіно відновило фінансування деяких українських фільмів

  Суд оштрафував "Вконтакте" на 750 тис. рублів за пісні Григорія Лепса

  5 канал - трансляція наживо