president.gov.ua

Порошенко: Має бути якісний підручник для вивчення історії України, аби студенти вміли самі робити висновки

За словами Президента, головна зброя українського історика – це факти, а факти і правда – на українському боці

Має бути підготовлений якісний підручник для вивчення історії України. Президент Петро Порошенко наголошує, що в попередні роки та в радянські часи історія України була викривлена. Про це він сказав під час зустрічі у Київському національному університеті ім. Шевченка зі студентами-істориками з нагоди 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського, повідомляє прес-служба Президента

"Навіть зараз над якісним підручником української історії треба ще добре попрацювати", – зазначив глава держави, відповідаючи на запитання студентів щодо ролі середньої та вищої школи у формуванні історичної свідомості українців.

Президент додав, що в уряді це ставлять одним із першочергових завдань. Він також вважає, що інтерес до історії та її вивчення залежить від вчителя. "Дуже важливо, щоб студент-історик з першого курсу вмів думати і сам робити висновки. І потім їх захищати. Як кажуть – якщо ти переконав себе, то зможеш переконати і інших", – наголосив Петро Порошенко.

Президент також відзначив важливість ефективної інформаційної політики. Зокрема, глава держави розповів про спеціальний трастовий фонд НАТО щодо стратегічних комунікацій, а також проект зі створення потужного російськомовного панєвропейського каналу за кошти ЄС, який би давав альтернативну інформацію. Глава держави підкреслив, що російські телеканали показують викривлені факти та просувають євроскептицизм: "Сотні мільйонів доларів витрачає Росія на так звані стратегічні комунікації".

president.gov.ua

Глава держави закликав українських істориків публічно доносити правду. "Виграє той, хто каже правду", - наголосив він.

Окрім того, глава держави особливо підкреслив важливість єдності та взаємної підтримки українців сьогодні та нагадав трагічні події Української національної революції початку ХХ століття, коли брак згуртованості всередині українства призвів до поразки та втрати державності.

Сьогодні ж українське суспільство об'єдналося в протидії ворогу і стало на захист нашої держави, наголосив Петро Порошенко. За його словами, український політичний клас, навпаки, є роз'єднаним та егоїстичним і "не відчуває потреби з огляду на зовнішні обставини регулювати й тримати в межах розумного градус політичної конкуренції".

Порошенко наголосив, що для українців історія України є фундаментальною галуззю знань, основою для підтримки національної ідентичності та патріотизму, зазначивши, що робить усе можливе для збереження і розвитку політики національної пам'яті.

"Саме ви, історики, як ніхто інший, знаєте, і усвідомлюєте наявність у суспільній свідомості багатьох історичних конфліктів, і володієте переконливими аргументами на суперечливі теми. Головна зброя українського історика – це факти. А факти і, повторюю, правда у сучасній інформаційній війні - на українському боці!", – резюмував Президент.

president.gov.ua

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше Президент наголосив, що перемога України над РФ є невідворотною

Попередній матеріал
Росія знайшла нове "виправдання" військовій агресії на Донбасі
Наступний матеріал
У Бердянську спіймали поліцейського, який їздив на викраденому авто

Порошенко назвав єдину річ, за яку можна подякувати Путіну

Порошенко: Нам потрібна ефективна система підготовки спортсменів вищого класу

Порошенко – про візовий режим з РФ: Рішення має ухвалювати Верховна Рада

Скандал навколо підручника з історії: Євромайдану на Донбасі та у Криму не було?