Понад сотню одностройних головних уборів усіх спецслужб світу зібрав дитячий психолог із Луганщини

  Понад сотню одностройних головних уборів, від середньовічних шоломів, до сучасних кашкетів усіх спецслужб світу - зібрав дитячий психолог Андрій Ревть з Луганщини. Ті, що не зміг придбати, - відтворює самостійно, вивчаючи спеціальну літературу.

  Нині Андрій Ревть працює над новою роботою, яка поповнить його колекцію. Кокарду зробив із фольги. Цей шолом він вирізає із головного убору гірничого рятівника. Дочка колекціонера розповідає, спочатку іронізувала над хоббі батька. Та побачила результат - і змінила своє ставлення.

  Мар’яна Ревть, донька колекціонера: "Когда я стала видеть что у него получается, я поняла, что это его настолько увлекает. Он часами, ночами, днями можеть шить, что-то мастерить. Показывает мне, как ты думаеш, так лучше или так?

  За сім років дитячий психолог Андрій Ревть - зібрав  понад сотню головних уборів від військових та цивільних  одностроїв. Серед них - є і автентичні, і копії. Ті, які не зміг придбати - відтворює власноруч.

  Андрій Ревть, колекціонер: "Мені дорожчі ті, які зроблені своїми руками. В них вкладуєшь і вміння, і душу і бачення, і вивчення цього головного убору. Я колись дивився на всі речі, і уявив, що за кожним форменим головним убором можна зняти цілий фільм".

  У кабінеті залишилися незакінчені експонати. Усі інші – в експозиції художньо-історичного музею. Виставку Ревтя влаштували вперше. Музейники кажуть, перлини колекції - ківер наполеонівської  армії, головні убори австро-угорських драгунів та російських гусар.

  Наталя Будкова, директор Стаханівського історійко-художнього музею: "Интересуются ребята, особенно беретами. Давали мерять и кивера. Никто не может даже представить как можно в них было воевать. Вот какие были головные уборы в войну 1812 года. Они же совершенно не удобны, и их умели носить".

  Щоб відтворити фірмовий кашкет чи шолом, колекціонер вивчає спеціальну літературу. Якщо до рук майстра потрапляє головний убір у поганому стані, він його реставрує. У планах Ревтя - створити копію шапки Мономаха.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Деснянському районі під час рейду демонтували 9 незаконно встановлених кіосків
  Наступний матеріал
  Олега Блохіна – виписали із лікарні
  Теги: