Широкий Лан, будівельні роботи
Широкий Лан, будівельні роботи
5 канал

"Понад 180 споруд, які казармами не назвеш": Президент про наймасштабніший будівельний проект у ЗСУ

У 21 області виростуть нові, сучасні, комфортабельні приміщення, які матимуть мало що спільного з казармами радянського зразка, запевняє Петро Порошенко

Під час робочої поїздки на Миколаївщину Президент Петро Порошенко відзначив зміни, які відбуваються у соціальному захисті військовослужбовців ЗСУ. При цьому, він згадав про те, з чого довелося починати у 2014 році. 

"Армію як Верховний Головнокомандувач я прийняв практично у напівзруйнованому стані, ви добре знаєте, що у нас коїлось у 2014 році", – зауважив Глава держави.

Він також розповів: спершу зусилля та ресурси спрямовували на невідкладне – одягти, взути, нагодувати, озброїти армію, яка була дуже нечисельною, знайти гроші на перехід від мобілізації на контракт.

"Якщо інші проблеми якийсь час не вирішувалися, то це не тому, що влада про них не знала, чи не хотіла, а тому, що треба було правильно визначити пріоритети, які стоять перед Українською державою. Тепер, нарешті, ми знайшли і гроші на те, щоб підтягувати, як-то кажуть, тили", – повідомив Порошенко.

Він наголомюсив, що питання модернізації української армії – одне з пріоритетних.

"Сподіваюся, що всі ті, хто кілька місяців тому спекулював картинкою одного намету у воді від талого снігу на "Широкому Лані", покажуть сьогодні й інше – який ми будуємо полігон. Зараз там уже збудовано 11 корпусів казарм, в яких на даний час виконуються внутрішні роботи", – розповів Глава держави.

За його словами, наразі споруди готові більше ніж на 50%. Одночасно зводяться їдальні, КПП, очисні споруди, котельня, інженерні мережі тепло-, електро- та водопостачання, каналізація тощо.

Крім того, в Україні продовжують зводити нові гуртожитки для контрактників.

"Язик не повертається назвати це казармою. Я, як людина, яка прослужила два роки строкової служби, проживши у казармі, чітко знаю цю відмінність", – заявив Порошенко.

Президент анонсує: "У двадцять одній області виростуть 184 нові, сучасні, комфортабельні приміщення, які матимуть мало що спільного з казармами радянського зразка. У них розмістяться 23 тисячі військовослужбовців".

Наразі це наймасштабніший будівельний проект у Збройних силах, "подібного якому ще взагалі не було". Третина помешкань уже зводиться, запевнив Президент.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Полігон 'Широкий Лан'
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
/
/
/
/
/
/
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
Полігон 'Широкий Лан'
/
/
/
Полігон 'Широкий Лан'
/

Попередній матеріал
В окупованому Криму російські силовики викрали делегата Курултаю – Чубаров
Наступний матеріал
"Почули постріли і почали тікати": біля Тернополя невідомі спалили табір ромів