Показники 4 радарів ДАІ можна оскаржувати в суді (відео)

  Більше половини аварій на українських дорогах трапляються через перевищення швидкості. Тепер автоінспектори фіксують це порушення 9 видами радарів. Утім, водії досі можуть оскаржувати показники 4 із них у суді.

  Галина уже десять років за кермом, але до штрафів не звикла. Нещодавно автоінспектори зупинили її за перевищення швидкості. Ручний радар "Беркут" показав 116 кілометрів за годину.

  Галина Трохова, водій: "На моє прохання, що це саме моя машина, що саме я як водій є правопорушником, ДАІшники сказали, що вони не повинні цього доводити".

  Головна причина аварійності на українських дорогах - це перевищення швидкості, стверджують у ДАІ. Відтак на початку березня у автоінспекторів збільшився і арсенал приладів, якими можна вимірювати швидкість.  Своїм наказом МВС повернуло в обіг призабуті вже ручні радари - Радіс, Іскра, Сокол, Беркут, які водії охрестили "фенами".

  Валерій Лозовий, керівник департаменту ДАІ МВС України: "Якщо ми застосовуємо прибори, які працюють у ручному режимі виявлення порушення і зупинення водія, тоді доказом є та швидкість, яка зафіксована на цьому приборі".

  Утім, у кодексі про адміністративні правопорушення чітко зазначено, що доказами можуть бути лише показники приладів з функціями фото, відео чи кінофіксації. Автоінспектор повинен довести, що впіймав саме те авто з загального потоку.

  Валерій Лозовий, керівник департаменту ДАІ МВС України: "Можуть використовуватися будь-які докази, це можуть бути свідки. Два свідки, чи один свідок, які знаходилися при виявленні порушень правил дорожнього руху".

  Фіксувати швидкість такими приладами інспектори можуть, але штрафувати - ні. Стверджує активіст громадського руху "Дорожній контроль" Ростислав Шапошников. Судові справи з використанням ручних радарів називає найпростішими, майже усі з них вирішуються на користь водіїв. Їхній розгляд триває 2 місяці, а саме судове засідання - півгодини. Головне, у десятиденний термін подати позовну заяву до  районного суду.

  Ростислав Шапошников, ініціатор руху "Дорожній контроль": "Ссылаемся на статью 251, пишем, что "Беркут" или там "Искра" или "Радис" - это приборы, которые не являются приборами с фото-, видео- или киносъемкой, потому они не могут быть доказатальством. Но это очевидно, что это незаконно. И судья спокойно принимает решение об отмене штрафа".

  Хоча Галина вважає себе правою, вона таки поповнить державний бюджет своїми кревними чотирмастами п`ятдесятьма гривнями.  

  Галина Трохова, водій: о суду не піду з однієї простої причини - це забере трохи мого часу робочого. Я не можу собі цього дозволити".

  Якщо водій таки піде до суду та доведе, що правда на його боці, то збереже власні кошти. а на автоінспектора, який склав протокол,чекає дисциплінарне покарання.

  Леся Головата, Олексій Тищенко, 5 канал

  Попередній матеріал
  14 українців залишаються у полоні піратів
  Наступний матеріал
  Делегація УЄФА знову в Україні
  Теги: