розгін Майдану 5.ua

"Покарати винних": Потерпілі від силового розгону Майдану об'єднались та висунули свої вимоги

Вони закликають звільнити суддів, що виносили жорсткі вироки "майданівцям" за наказом тодішньої влади

Постраждалі під час розгону Майдану 30 листопада 2013 року вимагають покарати винних у цьому злочині. Об'єднавшись у Києві, активісти громадської ініціативи "Покарати винних", хочуть нагадати, що ініціатори та виконавці злочину залишаються на свободі.

За три роки, за словами представників ініціативної групи, до судів передали лише 170 справ. З них за цей час розглянули менше половини і винесли менше десятка обвинувальних вироків.

З початком війни в Україні, справи, пов'язані з Майданом, заявляють активісти, затягують, а причетні до розгону залишаються непокараними. "Ми будемо домагатися того, щоб були встановлені в процесі слідства всі причетні, тому що ми знаємо, що зараз частина цих "беркутівців" продовжує працювати в новій поліції", – зазначив представник ініціативного об'єднання потерпілих Віталій Кузьменко.

Наразі активісти вимагають звільнити усіх суддів, які працювали за часів Януковича і виносили жорсткі вироки "майданівцям" за наказом влади. За словами адвоката Романа Маселка, чекати правосуддя від таких служителів Феміди марно. Саме вони, переконані активісти, і виносять надто м'які вироки виконавцям розгону.

"У часи Майдану долучалися до цих справ понад 300 суддів. У кожному суді Києва є суддя, мінімум декілька суддів, а в деяких випадках і до половини доходять, які залучалися до цього. То як можна розраховувати на якесь об'єктивне правосуддя у суді, який був по суті інструментом переслідувань активістів? По суті, він судить сам себе", – каже адвокат Маселко.

Дивіться такожВолонтер розповів, що до 80% "екс-беркутівців" продовжують працювати у поліції

Натепер про підозру повідомлено 16 особам-організаторам розгону 30 листопада. У цьому списку – президент-утікач Янукович, колишні чільники МВС країни та Києва, секретар РНБО, командир полку "Беркут" та інші.

Щодо самих виконавців – беркутівців, які безпосередньо брали участь у побитті активістів, поки немає жодного обвинувачення. Потерпілі не можуть конкретно розпізнати, хто саме їх бив. Причиною тому – темна пора доби, маски чи каски на обличчях тих, хто скоював злочини.

Слідчі підтверджують, що в судах затягують розгляди справ щодо Майдану. Чому з плином трьох років винні все ще не покарані та чого вимагають активісти – дивіться у сюжеті:

Наталка Коцкович, Василь Балабан, "5 канал"

Попередній матеріал
АМКУ оштрафував ПАТ "Приватбанк" на 82 тис. грн
Наступний матеріал
"Детектор медіа": Довіра громадян до російських ЗМІ падає, так само як і до українських

ГПУ звітує про затримання "беркутівця", розшукуваного за побиття активістів "Автомайдану"

Волонтер розповів, що до 80% "екс-беркутівців" продовжують працювати у поліції

РФ кілька разів хотіла обміняти двох "беркутівців", обвинувачених у вбивствах на Майдані – ЗМІ

"Перевертні в погонах": у Нацполіції розповіли про долю 13 поліцейських – колишніх "беркутівців"