Події другої світової - відтворили на Дніпропетровщині

  Події другої світової - відтворили на Дніпропетровщині. Реконструкцію переправи радянських військ через Дніпро та визволення селища Військового присвятили 67-й річниці визволення регіону від нацистів. На кручі над Дніпром зійшлися понад 300 солдатів - не шкодуючи патроніав і не зважаючи на зливу.

  Схожий бій ці кручі бачили 67 років тому. Як і тоді, німецьких солдат було удвічі більше, ніж радянських. Вони обороняли окуповану територію, маючи значно більший арсенал. Проте наступаючі здолали переправу та визволили територію селища Військового. Саме з цього місця почався відступ ворожої армії з Дніпропетровщини. Попри зливу, театралізоване дійство скасовувати не стали. У сучасному житті менеджер, а сьогодні радянський солдат Роман каже - дощ навіть додав баталіям особливого драйву. 

  Роман Крижній, учасник реконструкцічї: "В реальности єти сражения проходили в плохую погоду...."

  А Віктор Лисюченко нині - командир армії загарбників. У військових реконструціях участь бере вже удев`яте. Йому дісталося нелегке завдання - битися до останнього, але зазнати поразки.

  Віктор Лисюченко, учасник реконструкції: "Мы сопротивляемся до последнего -... солдата".

  Близько 5 тисяч боєприпасів підірвали солдати на полі битви. Не обійшлося без гармат та кулемета максима. Обмундирування, рушниці - все сучасного виробництва. Незмінними з часів Другої світової лишилися тільки окопи.

  Віктор Боняк, організатор реконструкції: "Реконструкцмя готовилась за месяц..." 

  На військове дійство з`їхалися глядачі з усієї країни. Біля поля битви - кільканадцять автобусів, які привезли школярів - їхні вчителі організували тут виїзний урок історії. 

  Юлія Фінгарет, Андрій Ковбаса, Дніпропетровщина, "5-й канал".

  Попередній матеріал
  Конкурс саморобних літальних апаратів відбувся у Гонконгу
  Наступний матеріал
  Обшук в Одеському театрі
  Теги: