5 канал

"Подаруй тепло": У Черкасах благодійники закликають містян приносити одяг, продукти та ліки для безхатьків

Всього в соціальному центрі у Черкасах живе 22 безпритульні

"Подарувати тепло" безпритульним закликають мешканців Черкас. Благодійники просять містян гуртом зібрати теплий одяг, взуття, засоби гігієни, продукти та ліки для безхатьків. Скільки зібрали та чи багато виявилося охочих – у сюжеті Яни Терентьєвої.

Колись у цієї жінки була родина, квартира та робота. Нині вона безхатько. У притулку пенсіонерка живе вже рік. Тут при справі: готує їжу для таких, як вона.

Богдана Гриценко, мешканка соціального центру, розповідає: "Cин грав у казино, програв квартиру мою, я залишилася без квартири. На вулиці я ніколи не жила. Потім мені підказали сюди. У мне було все: і квартира, і все, чоловік помер. Якби він був, то по-другому було б. А так ви ж самі знаєте, що за пенсію квартиру не знімеш". 

Разом із Богданою Гриценко в центрі допомоги мешкає ще 21 безпритульний. Влітку знедолених менше, кажуть соцпрацівники, а от взимку заклад переповнений. І потребує матеріальної підтримки: їжі, одягу та постільної білизни.

Соціальний працівник Людмила Пустовойтова каже: "Бракує одягу, особливо зараз. Зимовий період і дуже не вистачає одягу. Також не вистачає продуктів харчування".

Акцію "Подаруй тепло" волонтери організовують уже третій рік поспіль. Просять усіх небайдужих приносити їжу та речі. А раз на тиждень організовують соціальне патрулювання.

Людмила Проценко, програмний менеджер організації "Від серця до серця", каже: "Соціальне патрулювання включає такі компоненти: працівники нашої організації один раз на тиждень, оскільки не вистачає продуктів харчування, з чого готувати, це виїжджає наша машина на місця скупчення безпритульних людей і видають те, що на той момент приготують. Це перше, друге, чай".

Волонтери допомагають людям, які опинилися у складних обставинах, не лише речами і харчами, - а й в отриманні нових паспортів.

Яна Терентьєва, Олександр Коваленко, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Луценко: У Печерському суді Києва немає суддів, які можуть розглядати справи щодо Януковича
Наступний матеріал
У Києві біля метро підприємці радіоринку підпалили шини