Кадр із відео

Почорнілі зуби та біль: внаслідок катувань у політв’язня Панова виникли проблеми зі здоров’ям

  Побачення відбувається через каламутне подвійне скло із залізною арматурою між склом, спілкування забезпечують старі телефонні трубки, через які погано чути

  Мати політв'язня Євгена Панова розповіла, що після катувань струмом у сина виникли проблеми зі здоров’ям, а медичну допомогу в СІЗО не надають. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

  "Він ніколи ні на що не скаржиться, терпить, навіть якщо болить. Починає говорити, коли вже сил немає терпіти. Цього разу сказав, що є проблеми з яснами. Зуби, чорні після струму, болять і обламуються. Медиків там немає, і ліків ніхто не дає. А якщо почнеш сильно вимагати - посадять в "одиночку". Але на зуби скаржаться багато, і іноді, коли набирається певна кількість хворих, привозять з міста стоматолога, який просто вириває хворі зуби", – зазначила мати.

  За її повідомленням, у СІЗО досить важко передавати ліки: знайти аптеку, в якій видають сертифікати на ліки, причому чекати їх потрібно від трьох днів до тижня. А список ліків обмеженний, зокрема сильнодіючі ліки передавати не можна.

  "Останнього разу передавала Жені і активоване вугілля, тому що вчасно не привезли воду, і їм довелося кілька днів пити брудну воду з-під крана. Ще у нього сильно болять суглоби. Але в основному він не скаржиться, більше переживає, як ми живемо, де беремо гроші на поїздки і передачі", – зазначила жінка.

  Мати розповіла, що побачення проходить через каламутне подвійне скло із залізною арматурою між склом, спілкування забезпечують старі телефонні трубки, через які погано чути. Також, відомо, як проходять судові засідання: зазвичай в закритому режимі, проте у день оголошення вироку, 13 липня, матір з активістами пустили до зали.

  "13 липня до зали спочатку запустили телевізійників каналу "Россия", потім зайшли ми – я і ще 7 осіб місцевих активістів. Нам вказали, де ми повинні перебувати, але ми зіпсували всю картину зйомок. Зайшовши до зали, стали вітати Женю, кричати "Слава патріотам!", "Женя, ми тебе любимо!" Я кричала: "Женя, ми витягнемо тебе звідти!". Нас посадили посередині, а половину залу для масовки засадили людьми, очевидно, зібраними у будівлі суду. Я привезла Жені вишиванку, і він був в ній. Тримався добре, йому було дуже приємно, що ми прийшли. При виході ми теж кричали українські гасла і слова підтримки українською мовою. Але вдома я не знайшла ніде на російських каналах нічого про це. Тільки на "Anna-News" вийшла новина про оголошення вироку "ватажкові кримських диверсантів полковнику Панову", – поділилася мати.

  Як повідомляв 5.UA, громадянин України Євген Панов, за версією слідства, "планував диверсію на цивільних і військових об'єктах у Криму". Його затримали на адміністративному кордоні з Кримом у серпні 2016 року. Одночасно з ним і за тими ж обвинуваченнями був затриманий Андрієм Захтеєм, який згодом підписав досудову угоду зі слідством. У лютому його засудили до 6 років і 6 місяців колонії суворого режиму і штрафу 220 тисяч рублів. Панов відмовився від угоди з російським слідством. Він стверджує, що його викрали співробітники ФСБ на нейтральній території пропускного пункту "Чонгар" і до підготовки диверсії він не причетний.

  Попередній матеріал
  В ЄС ухвалили санкції проти осіб, причетних до будівництва Керченського мосту
  Наступний матеріал
  За стандартами НАТО: в Україні розпочали виробництво нових боєприпасів
  Loading...

  Мама Балуха пояснила, чому не проситиме помилування в Путіна

  Ключі для звільнення політв'язнів нині в руках західних партнерів – Чийгоз

  "Йому важко розмовляти": що розповів Чийгоз про стан Балуха

  Українських бранців Кремля насправді більше, ніж 70 – "Крим SOS"

  МЗС Великої Британії вимагає від РФ негайно звільнити всіх українських політв'язнів

  За сукупністю статей "Кримського диверсанта" Панова засудили до 8 років колонії суворого режиму