Підкорену донецькими альпіністами вершину в Антарктиді назвуть піком Донбасу? [репортаж, відео]

  У Донецьку зустріли альпіністів, які першими в історії світу здійснили сходження на безіменну вершину Антарктиди. Підкорену висоту планують назвати піком Донбасу.

  Снігові урагани кілька разів намагалися зупинити альпіністів на шляху до масива Вінсона, де розташована безіменна висота. Ускладнювали підйом і температура у мінус 50 градусів, і пронизливий вітер. Безіменна вершина вперто не хотіла підкорятися альпіністам.

  Віталій Кутній, шахтар, кандидат у майстри спорту з альпінізму: "Солнце постоянно в зените. И оно по кругу. было так, что в три часа оно заходит за горы, ив 11 утра , оно опять светило на палатку. Когда лучи светят на палатку, более менее воздух прогревается в палатке. Как только заходит за горы, садиться тень, становиться холодно".

  Шлях до найвищої точки льодового континенту заввишки у 3126 метрів, зайняв у альпіністів майже 6 днів. До складу експедиції увійшли представники різних професій Донбасу – металург, шахтар, інженер та спортсменка.

  Олена Виблова, кандидат в майстри спорту з альпінізму: "Очень тяжело переношу мороз. Но скажу честно, Антарктида очень понравилась. Вот этот наш мороз, здесь очень большая влажность, я его очень тяжело переношу. В Антарктиде мне было гораздо проще. Во-первых, там сейчас полярный день, постоянно солнце. И даже, если солнце заходит за горы и температура может опуститься до 40, все равно мне показалось комфортнее, чем в Донецке".

  На безіменній горі альпіністи розгорнули прапори України та Донецької області. Сюди ж підняли і символ Донбасу – шматок вугілля. Наступну експедицію команда планує здійснити в Гімалаї.

  Сергій Ковальов, керівник експедиції: "Дальнейшие планы - у нас проект, международная экспедиция. Покорить две вершины. совместно украинско российская экспедиция. Две горы, две страны – одна команда".

  Підкорену вершину льодового континенту планують назвати піком Донбасу. Відповідну заявку альпіністи вже подали до Міжнародного географічного союзу.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк. "5 канал".

  Попередній матеріал
  Презентація України до Єврочемпіонату у Брюсселі - відбудеться
  Наступний матеріал
  Сьогодні суд має поставити крапку у справах щодо частот і ліцензій "5 каналу"
  Теги: