фото Громадське ТВ

Під ВРУ мітингували за перевибори, вели нардепів "коридором ганьби" і прогнали Королевську

  Перевиборів парламенту негайно і за новими правилами вимагали активісти під Верховною Радою. Для народних обранців вони створили "коридор ганьби", яким змушували проходити до головного входу.


  "Хочеш на канікули – іди на перевибори": нового парламенту вимагають кількасот мітингарів, бо старий, кажуть, геть не хоче працювати. Кажуть: більшість тих реформ, яких вимагав Майдан – судової, антикорупційної та люстрації – належним чином не ухвалені. Це означає, що парламент, нажаль не працює.

  Вимагають не просто перевиборів, а за новим законодавством: із відкритими списками, прозорим фінансуванням та зі зниженням прохідного бар'єру для партій до 3-х відсотків. Та проголосувати за це мають нинішні обранці

  Із мітлами та дігтярним милом – символами генерального прибирання – довкола будівлі бігають дівчата, виловлюючи депутатів. До мітингу нардепи не підходять, тож їх доводиться шукати.

  Чоловіки, тим часом, розгортають для парламентарів килим – іменний.

  Поки депутатів немає – доріжкою із задоволенням гуляють мітингарі. Кажуть – топчуть по беззаконню. Всілася на світлину народного депутата і собака Марта.

  Вигуками " Ганьба" зустрічають Інну Богословську. Йти "коридором ганьби" депутатка відмовляється. Гнів народу на себе бере її чоловік – теж нардеп. Сама ж Інна Германівна оголосила голодування.

  Голодувала – хвилин з десять. Потому таки підвелася і пішла до парламенту поза "коридором ганьби". Там розминулася із колишньою колегою Наталією Королевською. Вже не нардеп і не міністр – вона прийшла помітингувати. Не дали: допитували, "за скільки грошей продалась сатані".

  Королевська невдоволена – каже, треба Схід рятувати, а не про вибори думати, і закликала усіх до терпимості.

  Терпіла народний гнів Наталія Королевська хвилин 15. В оточенні натовпу крізь Маріїнський парк дійшла аж до Інститутської – тільки там змогла сісти у таксі – хоча охоронець радив сідати у її джип.

  Поки верталися до парламенту – емоції вщухли. Однак про головну свою вимогу – перевибори до Верховної ради – мітингарі не забули. Кажуть, якщо не буде доброї волі парламентарів - нагадають примусом.

  Світлана Одаренко, Іван Наконечний, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Кернес попросив тих, хто замовив на нього замах, "викинути з голови дурні думки"
  Наступний матеріал
  Закарпатські прикордонники повернулись додому після 3 місяців служби на Луганщині