5.ua

Під Києвом вояки змагаються за право носити краповий берет [відео]

  Три сотні кращих українських спецпризначенців з’їхалися під Нові Петрівці постріляти та здолати смугу перешкод. Це не спецоперація по сусідству з українським Президентом, а змагання за право носити іміджевий краповий берет. Головний убір кольору крові не додає ані привілеїв, ані грошей воякам, але змагаються за нього запекло.

  Віталій Парфьонов, учасник змагань: «Настрій бойовий, погода добра».

  Із неба – дощ, а спецпризначенці задоволені – з автоматами повлягалися на землю. Це перший загін вояків вистрілює собі право носити краповий берет. 

  Артем Бірюк, учасник змагань: «Это желание, прежде всего, показать свои силы, попробовать свои силы».

  Не лише влучними, а й спритними мають бути володарі крапових беретів. Відстрілявшись, спецпризначенцям доведеться ще й побігати – у бронежилеті та з автоматом.

  Сергій Лещеня, суддя змагань: «Функциональная очень полоса, потому что в любых боевых условиях могут быть такие условия, и он должен будет технически правильно и качественно выполнять».

  Розпашілі обличчя, знесилені спецпризначенці на фініші та група підтримки. 600 метрів із перепонами менш ніж за три хвилини – здолати не просто. Емоції зашкалюють.

  Учасник змагань: «Командний дух і патріотизм нашої Батьківщини. Слава Україні!»

  Учасник змагань: «Симпатичная вы барышня...»

  Учасник змагань: «Чесно – долати було тяжко, але з тим справлявся психологічно,  тому що ми два місяці тренувалися. Ці послєдні 200 метрів – вони все рішають, секунда в секунду, надо викладаться в повну силу».

  Учасник змагань: «Не уложился в 2 секунды, к сожалению. Не хвалито, значит, сил, духа, буквально 2 секунды. В дальнейшем буду стараться. Буду покорять эту полосу за 2.50».

  Краповий берет із 2006 року носить спецпризначенець Костянин. Чоловік втілив і дитячу мрію – став вояком, і військову – здобув іміджевий головний убір.

  Костянин Корницький, володар крапового берета, фахівець спецназу першого класу: «Я за своїм беретом дивлюсь, тому що він для мене – це моя гордість. Я зміг доказати колись, що я є один з кращих, і залишатися в категорії одним з кращих».

  Змагання за право носити краповий берет проводять вже в чотирнадцяте. Відтоді цю відзнаку вибороли близько 8-ми десятків спецпризначенців. Цьогорічних переможців нагородять наприкінці вересня.

  Ксенія Дворнікова, Андрій Верстюк, 5 канал.


  Попередній матеріал
  Лайнер «Коста Конкордія» підняли з дна на спеціальну платформу
  Наступний матеріал
  Харківський пенсіонер обстріляв парковку і вчинив самогубство [відео]
  Теги:
  Loading...