Під Києвом відбувся злет планеристів-екстремалів (РЕПОРТАЖ)

  До України прилетіли люди-птахи: планеристи, які здійснюють екстримальні польоти у спеціальних костюмах. Спочатку спортсмени керують вільним падінням, а потім приземляються за допомогою звичайного парашуту. На аеродром у Бородянці, що під Києвом завітало лише троє таких екстремалів. Утім організатори кажуть - запросили найкращих.
  Костюм супермена, а точніше бьордмена - головний секрет людини-птаха. У ньому між ногами, а також між рукою та тулубом вшиті спеціальні перетинки із міцної тканини. Під час польоту туди заходить повітря і людина може маневрувати наче птах.

  Кріс Ваард, людина-птах (Голандія): "Свобода, ти - аероплан. Ти летиш, а не падаєш. Ти рухаєшся вперед, і це така свобода".

  Задоволення від вільного польоту триває недовго - лише кілька хвилин. За цей час планерист встигає пролетіти до семи кілометрів і розвинути швидкість близько 100 кілометрів за годину. Одного лише костюма для боьрдмена не достатньо. До польоту допускаються лише ті, хто вже стрибнув не менш як 200 разів з парашутом.

  Ярно Кордія, людина-птах (Голандія): "Це складніше, ніж просто літати з парашутом. Там ви можете маневрувати руками, а тут вони засунуті у крилатий костюм. На політ впливає навіть найменший рух руками-крилами. Тому він значно делікатніший. Окрім того, небезпечніший. Адже ваші руки зайняті і ви не можете їх підняти і вхопитися за парашут. Тому у нас тут є спеціальна жовта стрічка, яка звільняє руки, коли ви випускаєте парашут".

  Польотам у костюмі людини-птаха близько 10 років. Вони дуже поширені у Сполучених Штатах та у Європі, а от в Україну завітали вперше. Утім тут іноземні гості вже встигли залучити до польотів кілька десятків українців. Ще кількох вивчили на інструкторів.

  Олена Дементьєва, організатор польотів: "В США это очень развито, тоесть там на каждой дропзоне. на каждом аэродроме, пригают обязательно среди парашутистов будет хотя бы десяток бьордменов. у нас пока послабее, хотя у нас уже тоже, вот вчера полный подъем был, там 18 человек было в самальоте, Тоесть очень много научились летать и скоро в небе пенад бородянкой будут целые стаи".

  Загалом у світі налічують уже тисячі людей-птахів. Вони подорожують між країнами, влаштовують різноманітні змагання та яскраві шоу в небі. На одному з останніх у Німеччині - побили рекорд із кількості: у небі одночасно здійснили політ 45 планеристів.

  Роман Сухан, Дмитро Большаков, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.47Мб)
  Попередній матеріал
  У США горить кіностудія Universal
  Наступний матеріал
  Хакери зламали офіційній сайт NASA
  Теги: