Під Києвом створюють унікальні ікони для незрячих [репортаж, відео]

  Унікальні тактильні ікони для людей із вадами зору створюють під Києвом. Технологію виготовлення зображень святих розробили та втілили самі незрячі. Тактильні ікони дозволяють їм побачити образи Ісуса Христа, Богоматері та Святого Володимира пальцями.

  Дар`я Безродна, 5 канал: "Вперше в Україні тактильні ікони надрукували 2 роки тому у видавництві під Києвом. 11 тисяч таких зображень святого Володимира зробила оця листова друкарська машина".

  Ікони для сліпих були випробуванням для видавництва, каже його директор Алла Істоміна. Досі такого не робили. Довелося помізкувати, як налаштувати звичайну машину для тиснення на книжках на друк тонких ікон.

  Алла Істоміна, виконавчий директор видавництва: "Оператор в машину закладає цю частину матриці, а на іншу цю. Між ними закладається папір вже надрукований фарбою і під тиском і температурою ці плити сходяться і папір набирає тої форми, яку ми вже маємо на цій іконці".

  Ікони для сліпих замовила українська православна церква. Їх роздали незрячим по всій Україні. Потрапили вони і до Обухівського товариства сліпих. Подарунок  надихнув людей, які все життя виробляють речі з пластмаси чи поліуретану, на вдосконалення  тактильних ікон.

  Віктор Геля, директор Обухівського УВП УТОС: "Коли ми його потрогали, ми не відчули повноти образу і подумали чому б не зробити його об`ємним. Отак і пішло. Спочатку художник виготовляв на деревяній платформі образ, а потмі ми його перенесли на літ форму".

  Тактильні ікони освячують у капличці на території товариства. Сюди ж приходять незрячі робітники, щоби на дотик "побачити" святих.

  Алла Фесюк, незряча: "15 лет была дома не работала нигде и эта иконка вернула меня. Она привела меня в город обухов. Никогда не ожидила, что я смогу так резко изменить свою судьбу. И она всегда теперь везде со мной".

  За півтора року в Обухові зробили пів тисячі  тактильних ікон. Їх роздають знайомим, дарують під час подорожей. Але винахід обухівських незрячих наразі не дуже відомий. Тож нині виробництво тимчасово припинили - поки не реалізують уже вилиті ікони.

  Дар`я Безродна, Іван Головач, 5 канал  

  Попередній матеріал
  Поєдинок між Кличком та Чісорою скасовано через травму українця
  Наступний матеріал
  У Національній опері презентували балет, співавтором якого є Толстоухов
  Теги: