Під Києвом стартував чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту [відео]

  Понад 3 сотні найвправніших вогнеборців країни з’їхалися під Київ. Приводом для масових зборів стало не займання, а спортивні змагання. До вихідних пожежники демонструватимуть професійні навички. У Вишневому відбувається чемпіонат України з пожежно-прикладного спорту.

  Понад 3 сотні вогнеборців з усіх областей крокують подвір’ям пожежної частини у Вишневому, що під Києвом. Пожежники готуються до змагань, тому більшість з них парадну форму замінили спортивними костюмами.

  Перш ніж почати змагання, вогнеборці згадують історію. У частині з’являються пожежники з ХІХ століття - з колоритними вусами та на підводі. Вогнеборці з минулого нагадали своїм сучасним колегам, як боролися з вогнем, коли не було автівок та підйомників.

  Дмитро Петлін, пожежник: "Коли не було автомобілів пожежних, то були конні ходи, які вивозили насоси на возах та бочки з водою. Насос простіший, їм можна бистріше подати воду, чим от пожежного автомобіля сучасного, проста ситема, тільки от не та, і шо люди, шо машина працює... Люди втомлюються".

  Тим часом, на спортивному майданчику спортсмени готуються підкорювати умовно палаючий будинок. Розігрівають м’язи та прилаштовують зручніше пожежний атрибут - чотириметрові восьмикілограмові штурмові сходи.

  Щоправда, швидко подолати дистанцію у 30 з лишком метрів та залізти у вікно 3 поверху вогнеборцям заважає погода. Якщо на роботі борються з вогнем, то на спортивному майданчику - з водою. Дощ накрапає беззупину і увесь шлях вкритий калюжами.

  Андрій Аваторін, пожежник (АР Крим): "В прошлом году здесь установил рекорд Украины и поставил высшее достижение - 12,95 - первый человек который за 13 секунд. Тяжело, дождь идет. Штурмовую лестницу - тяжело было очень бежать".

  Цьогоріч першим підкорив дистанцію волинянин Олександр Андрійчук - на все про все витратив 13 з лишком секунд. Пожежно-прикладним спортом володар золотої медалі займається вже 8 років і постійно застосовує навички у своїй роботі.

  Олександр Андрійчук, пожежник (Волинська область): "Це загальнофізична підготовка і, скажем так, такі технічні елементи, які деколи доводиться приміняти у своїй роботі. Підйом по висувній драбині у 3 поверх навчальної бази, яку майже на кожній пожежі бійці застосовують для рятування людей".

  Триватимуть змагання до п’ятниці. Потому сформують збірну команду найвправніших пожежників, які поїдуть на міжнародні змагання у Туреччині.

  Ксенія Дворнікова, Влад Каретник, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Каліфорнія потерпає від лісових пожеж
  Наступний матеріал
  Британського принца Філіпа шпиталізували
  Теги: