5.ua

Під Кабміном мітингували - вимагали збереження авіазаводу, пільг і люстрації

  Поки урядовці засідають у Миколаєві, будівлю Кабміну в Києві пікетували близько двох тисяч працівників заводу Антонова. Вони зібралися під урядовими вікнами з вимогою поновити на посаді президента концерну Дмитра Ківу. Трудовий колектив переконаний: зі зміною керівництва завод і вся авіабудівельна галузь країни – під загрозою. Навздогін антонівцям, до будинку уряду прийшли чорнобильці і громадські організації з власними вимогами. Проте чули їх лише рядові працівники Кабміну.


  Працівниця ДП "Антонов" вважають, що руки нинішніх урядовців дісталися їхнього заводу і хочуть його розвалити – як це сталось із заводом "Авіант".

  У Дмитра Ківи, стверджують антонівці, крісло голови правління концерну уже забрали. На черзі – наказ про звільнення його з посади генерального конструктора. Про його потенційного наступника працівники заводу ані сном, ані духом.

  Працівники скаржаться – їм ніхто не дає ніяких роз’яснень. Пояснень не буде і сьогодні: уряд на чолі з прем'єром – у Миколаєві, на виїзному засіданні. Тому, як годиться за протоколом, до людей виходить працівник секретаріату щоб забрати звернення і передати їх до рук прем'єра.

  Він обіцяє: у найближчий час прем’єр-міністр розгляне це звернення, а колектив поінформують про це рішення.

  Чи то чиновнику повірили, чи дощ розігнав – антонівці з гаслами "Слава Україні" швидко звільнили площу перед Будинком уряду. Та порожньою вона була недовго. На заміну прийшли чорнобильці свою правду відстоювати: хочуть повернули скасовані урядом Януковича, але передбачені законом соцвиплати.

  Через дорогу – ще один мітинг. Барабанять за люстрацію і проти корупції.

  Галасом, гуркотом і масою обіцяють тиснути на урядовців, доки їх не почують. За потреби – і слідом за Кабміном на виїзне засідання обіцяють поїхати. Хоч би й до Слов’янська.

  Ірина Герасимова, Андрій Верстюк, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  Нацбанк закрив доступ до валютної біржі для 8 банків
  Наступний матеріал
  На Запоріжжі переформовують добровольчий батальйон "Азов"