5.ua

Під амбасадою США у Києві вимагали повернути ядерний статус Україні

  Захистити Україну від російської агресії вимагали активісти від посольства США у Києві. Міингарі нагадали, що Сполучені штати є однією з країн - гарантів так званого Будапештського меморандуму. За ним Україні було обіцяно гарантії національної безпеки та державного суверенітету – в обмін на відмову від ядерного статусу.

   

  Мітингарі тримали у руках паперові розтяжки з вимогами повернути Україні ядерний статус. Обіцяють, що приходитимуть до Амбасади щоденно, щоби Посол був змушений нагадати своєму уряду про міжнародні зобов'язання перед Україною. Охороняти спокій посольства США прийшли десяток самооборонівців Майдану. На даху дипломатичної установи також чатують охоронці у камуфляжі та із закритими обличчями.

  Микола Яременко, організатор акції: «Вимагаємо, дуже рішуче закликаємо Сполучені штати Америки втрутитися військовими у цю ситуацію. Не санкціями - не дипломатичними, не економічними. Торгівля нас не влаштовує, що буде з Кримом, що буде з його статусом. У нас була держава цілісна, а зараз вона на межі втрати своїх територій».

   

  Володимир Марцишевський, учасник акції: «Три варіанти - поверніть ядерну зброю, введіть миротворчі війська, або дайте нам ті гроші за які ми поправимо економіку України - зробимо нашу армію оброностійкою, нам не потрібна буде іноземна допомога. Але у будь-якому випадку виконайте хоч щось з того, що обіцяли».

  Попередній матеріал
  У Сімферополі захоплено радіотелевізійну станцію
  Наступний матеріал
  ЄС не визнає рішення Верховної Ради Криму щодо референдуму
  Теги:
  Loading...