5.ua

Перше травня: як день відзначали у світі

  Першотравень, або День Праці відзначають нині у понад сотні держав світу. З цієї нагоди в різних містах світу заплановані масштабні мітинги та демонстрації.


  Першими святкові акції провели в Азії, зокрема - на Філіппінах. Вулицями Маніли пройшли тисячі людей із традиційними для першотравня вимогами - вищої зарплати та кращих умов праці для трудящих.

  Зі схожими гаслами вийшли робітники і на вулиці камбоджійської столиці Пномпеня - там у демонстрації взяли участь понад півтисячі робітників місцевих швейних фабрик.

  З розмахом відзначають День міжнародної солідарності трудящих і в Росії. Красною площею пройшлися десятки тисяч людей із повітряними кульками і транспарантами. Серед традиційних вітальних гасел траплялися і менш канонічні - на кшталт "Путін правий".

  У Туреччині ж першотравнева демонстрація завершилася масовими заворушеннями. Тисячі людей у Стамбулі спробували пройти на площу Таксім у центрі міста. Поліція спочатку попередила учасників акції, що влада заборонила такий маршрут ходи. Коли мітингарі продовжили рух до Таксіму, правоохоронці застосували сльозогінний газ та водомети. Учасники почали зводити барикади. Вуличні бої ще тривають. Торік улітку на цій площі кілька місяців тривали масштабні антиурядові протести. Тоді внаслідок сутичок мітингарів із поліцією загинули 4 людини, сотні - зазнали поранень.
  Попередній матеріал
  В Харкові затримано двох організаторів масових заворушень
  Наступний матеріал
  Сепаратисти взяли штурмом донецьку прокуратуру
  Теги: