Савченко пресуха
5 канал

Перша прес-конференція Савченко: як це було

Якщо люди схочуть – стане хоч Президентом. На крісло лідерки "Батьківщини" не претендує. Заради звільнення політв’язнів готова ручкатися з ким завгодно. Вже наступного тижня виходить на роботу у парламент. Хоче створити комітет зі звільнення заручників. Надія Савченко дала свою першу прес-конфренцію після звільнення. Дві години спілкувалася з журналістами

Перша прес-конференція Надії Савченко після ув’язнення. Та й що там. Перша взагалі в її житті прес-конференція. Зараз вона по суті вдруге вийде до журналістів після свого повернення з Росії. Поділитися планами – як вона бачить своє політичне майбутнє.

Серед майже 200 журналістів – трохи схвильована найкраща подруга Надії Савченко Ірина Юзик, тепер за сумісництвом її прес-секретар. Каже, напередодні консультувала Надю.

Пунктуальна і незвично на підборах Савченко не спізнилась ані на хвилину. Відразу підхопила гімн. У колі шанувальників.

До мікрофонів не звикла. Але готова спілкуватися хоч кілька годин.

Але спершу – про плани на майбутнє. Савченко саме визначається. Каже, на крісло лідерки своєї фракції не претендує. На Банкову піде – якщо люди попросять.

У вівторок у неї перший робочий день в парламенті. Савченко вже хоче створити міжнародний комітет зі звільнення політв'язнів. І повертати їх будь-якою ціною. Якщо треба – готова поїхати в турне світом. І в Мінськ заїхати, але ще не пропонували. Механізм свого повернення в Україну, зізнається, досі не зрозуміла. Але усім подякувала. Претензій ні до кого не має.

На Сході – війна. Ворог – Росія. Поки кордон не закриють – жодних виборів. Без Мінських домовленостей – ніяк. Крим має повернутися. Такі тези у відповідях Савченко. І нецензурна відповідь на прохання "пару слів про Путіна".

Дві години спілкування з журналістами Савченко закінчила гімном, як і починала.

Вже по завершенні прес-конференції вкотре попросила охочих поспілкуватися неформально не тиснути. Автографи не роздає. Селфі не любить. Квіти теж.

Попередній матеріал
Винні в атаках на місію ОБСЄ повинні понести відповідальність – Штайнмаєр
Наступний матеріал
Україна зняла санкції з 29 російських та іноземних журналістів