Переселенці-інваліди з Донбасу замерзають у неопалюваному санаторії на Одещині

  Без опалення та коштів на проживання – у таких умовах мешкають в одному із санаторіїв на Одещині переселенці з Донецької та Луганської областей. А враховуючи, що більшість із кількасот прибулих становлять інваліди, то ситуація в цих людей складається непроста.


  В санаторіях Сергіївки тимчасовий притулок знайшли близько 900 переселенців зі Сходу. Здебільшого, це інваліди першої групи. Проте мешкають вони у будинках, які призначені лише для літнього відпочинку. Вони їхали на 2-3 тижні, поки вщухнуть заворушення на Донбасі, а залишились тут ось уже 5-й місяць.

  Здебільшого люди приїхали без теплих речей, тому вся надія на допомогу волонтерів.

  Керівник санаторію розповідає: як можуть – утеплюють приміщення. Переселенці власноруч ремонтують котельню. А от із паливом на зиму проблеми серйозніші – на нього коштів немає.

  Директор санаторію каже, що гроші на утримання переселенців обіцяло обласне керівництво. Однак у департаменті соціального захисту облдержадміністрації відповідають – про такі обіцянки не знають, і взагалі – повинні дбати про мешканців Одещини.

  Намагаються хоч якось зарадити таким проблемам самі переселенці-інваліди. На потреби санаторію вони віддають частину своїх пенсій, працюють тут кухарями і прибиральниками, і раді будь-якій допомозі.

  Денис Соколов та Сергій Іщенко, Одещина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  ЦВК оголосила обраними ще 53-х нардепів-мажоритарників
  Наступний матеріал
  Міжбанк закрився із курсом 14,60 грн. за долар