5 канал

Передноворічна інспекція на Закарпатті: за які різдвяні дерева цьогоріч можна і штраф отримати

Екологи наголошують, що купувати можна тільки ялинку зі штрих-кодом

На Прикарпатті екологи, лісівники та правоохоронці заходилися перевіряти базари, шукаючи незаконно рубані ялинки. На них немає бирки зі спеціальним штрих-кодом.

У ялинковому бізнесі на Прикарпатті цьогоріч новація. До новорічних свят офіційно дозволили рубати лише смереку і сосну, а от ялиця – під забороною. Втім, на базарах про такі зміни чули не всі. Торгівля йде повним ходом і в асортименті – усі види хвойних.

"Документи є на смереку, а пані продає ялицю. Те, що продає незаконно, ми вилучаємо. Ця громадянка вже у суді буде відстоювати свої права", – каже дільничний інспектор поліції міського відділу поліції Олег Семків.

Продавчиня виправдовується, що торгує ялинками вже 20 років і ніколи проблем не було. Каже - документи отримала у лісництві разом із ялицями, а про те, що вони під забороною – і не здогадувалась.

"Кажуть, що не така порода. Ну ж звідки я знаю? В лісництві нам дали таку породу, і документ ми виписали. Так, одна ялинка коштує 33 гривні. Такі документи дали і дали такі ялинки", - каже продавчиня Любов.

Таких випадків на ринку чимало. Лісівники захищають своїх. Мовляв, продавці могли отримати від лісгоспу документи на смереку, і вже під них самовільно нарубати заборонених ялиць.

Екологи наголошують: купувати можна тільки ялинку зі штрих-кодом. За ним можна з'ясувати, з якого саме лісгоспу привезли дерево. Втім, покупці на ринку таким не переймаються. Чому – з'ясовувала кореспондентка "5 каналу":

  

Ольга Рега, Сергій Попович, Івано-Франківськ, "5 канал"

Попередній матеріал
НБУ надав "Приватбанку" ще 10 мільярдів рефінансування
Наступний матеріал
До різдвяних свят "Укрзалізниця" призначила більше 30 додаткових потягів
Теги:
Loading...

Як у Києві відкривали головну ялинку країни

Новорічний настрій для фронту: Волонтери обирають новорічні ялинки для бійців АТО