Пенсіонер виграв суд проти банку, який відмовився приймати бланк українською

  Військовий песіонер відсудив гроші в одного з потужних українських банків. У районному відділенні фінансової установи від нього вимагали заповнити бланк російською мовою. Оскільки клієнт не погодився, грошей йому не видали. Моральні і фінансові збитки позивач оцінив у шість мільйонів гривень. Суд суттєво зменшив суму компенсації. Тож борець за права рідної мови зупинятися не збирається.
  Дві тисячі п`ятий був не найкращим роком у житті Петра Олексюка. Йому вчасно не виплатили зарплату. Тож дружина з Вінниці надіслала грошовий переказ. Але коштів  він так і не побачив. Причина - він заповнив банківський бланк українською.

  Петро Олексюк, позивач:  "Мені говорили - що ви права качаєте. Всі люди як люди. Пишуть так, як їм говорять У нас такі правила. Виконуйте те, що ми вам кажемо . Інакше грошей не дамо. Я відмовився писати по-російськи і мені відмовилися видавати гроші".

  Після цього Петро Олексюк пережив напад стенокардії, гіпертонічний криз та тривалу депресію. Найбільше його обурив той факт, що у власній державі працівники банку відмовили йому в обслуговуванні рідною мовою. 

  Петро Олексюк, позивач: "У мене зовсім не було грошей. Останні 75 копійок я витратив на поїздку до відділення приватбанку. Після цього я три дні голодував. У мене не було ні цукру, ні чаю до цукру".

  Потім почалася судова епопея. Після півторарічного розгляду справи Васильківський суд виніс вирок - стягнути з банку на користь позивача шість тисяч гривень проти заявлених у позові шести мільйонів. Петро Олексюк незадоволений. Каже для такого банку ця сума мізерна і навряд змусить змінити ставлення до україномовних клієнтів. Позивач оскаржив рішення в Апеляційному суді київської області. Свою апеляцію подали і представники банку. Причиною конфлікту вони вважають неврівноважений стан позивача.

  Віктор Воробйов, представник банку: "Цей позов виник внаслідок стану здоров`я Олексюка, його особистості та в зв`язку з його особливим відношенням  до мовного питання. Ми просимо залишити позов без задоволення".

  Апеляційний суд Київської області відмовив у задоволенні скарги і Олексюку, і банку. Відповідач відмовився від коментарів. Однак не на камеру повідомив - з їхнього боку подальших оскаржень не буде. 

  Наталія Жижко, 5 канал: "Шість тисяч гривень за приниження національної гідності. Таке рішення суду позивач вважає несправедливим. Тепер він шукатиме правди у Верховному Суді. Утім, щоб відстояти своє право спілкуватися рідною мовою Петро Олексюк сповнений рішучості дійти до Європейського суду з прав людини".

  Наталія Жижко, Олександр Зименко, Віталій Дорощенко, Максим Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.14Мб)
  Попередній матеріал
  Опозиція вимагає провести позачергову сесію Київради
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР ПРОГРАМИ "ЧАС: ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...