Павлу Мовчану - 70

  Сімдесятирічний ювілей відзначає сьогодні знаний український поет, перекладач, політик, громадський діяч та Лауреат премії імені Тараса Шевченка Павло Мовчан.

  Прийом на його честь влаштували у столичному Українському домі. Привітати ж поета поспішили відомі політики, науковці та літератори. Не забарився із поздоровленнями і Президент Віктор Ющенко. Від імені глави держави митця нагородили почесним Орденом князя Ярослава Мудрого. Протягом вечора на сцені лунали вірші із нової збірки ювіляра під назвою "Ти", яка незабаром має вийти друком.

  Павло Мовчан, поет: "Я Вам скажу, що це не найкращий день, бо він дуже клопітний. Найкращий день - це коли ти на самоті, але в колі друзів, які нагадують, що ти у цьому часовому потоці не один. Що є ті, хто називається сучасниками твоїми".

  Михайло Слабошпицький, письменник: "Поэт в России - больше чем поэт" - так от якщо перекласти цю фразу на українську і достосувать її до українських умов, то вона звучатиме так - поет в Україні тільки останньою чергою поет. Оскільки за всю українську історію наші поети мали буть просвітителями, будителями, революціонерами. Для мене особисто Мовчан - передовсім поет. Це його найвища цінність людська і найвища цінність його для української культури".

  Попередній матеріал
  Афера: десяткам киянам продали неіснуючий будинок
  Наступний матеріал
  Вибух на нафтохімічній платформі у Франції - є загиблі
  Теги:
  Loading...