5.ua

Пацієнти клініки "Лавра" - проти переїзду до підтопленої недобудови [відео, доповнено]

   

  Ганна Константинова, пацієнтка клініки: «Здесь пристегнуты не три человека. Здесь 9 тысяч людей, пациентов клиники «Лавра», которые больше не верят власти».

  Хворим на ВІЛ-СНІД, гепатит С та інші інфекції у липні Академія медичних наук пообіцяла перевести установу у новий заклад. Та нині стаціонарне відділення клініки закрили, а пацієнтів хочуть перевести до непристосованої будівлі – дізналися активісти.

  Ганна Константинова, пацієнтка клініки: «Это план переселения института эпидемиологии в помещение по улице Галицкой. А это заключение рабочей комиссии, в котором говорится о том, что это помещение не может быть использовано, как «медична установа», потому что подвал регулярно затапливается грунтовыми водами».

  Пацієнт: «Вот, они сверху покрыли по-новому. Это будет грибок».

  Уражені стіни, вогкі приміщення, проблема з освітленням – не заперечують і лікарі. Кажуть, у наданому клініці приміщенні навіть плитку на підлозі не доклали.

  Тетяна Такунова, лікар: «Это спасибо нашей санитарочке – вымыла. А потом – это же бегать. ходить больным!»

  Хворі відділень ВІЛ та гепатиту С ходитимуть коридорами клініки на вулиці Амосова – запевняють в Академії медичних наук. У приміщення на Галицькій переселятися, мовляв, не збираються.

  Валерій Запорошан, віце-президент НАМН України: «Все обязательства, когда мы подписывали меморандум, были выполнены. Новая клиника, которая, как мне известно, готова к заселению технологически – это, по моему мнению, лучшая клиника в стране и реально пациенты в клинике на Амосова получат самый высокий уровень медицинской помощи».

  Це, власне, і є нове приміщення клініки «Лавра», куди хочуть переїхати пацієнти. Як кажуть будівельники, воно готове на 90 відсотків. 10 відсотків залишилось зробити будівельних робіт, шахти ліфтові. Але коли все це буде зроблене – сказати точно не можуть.

  Денис Білько, представник генерального забудовника: «Десь до кінця вересня у нас є шанси».

  Чи здадуть клініку вчасно – залежить від виплати заробітної плати, обговорюють між собою будівельники. Кажуть, уже місяць не бачили обіцяних грошей. Урочистого переїзду чекатимуть і ті хворі, які прикували себе наручниками. Обіцяють чергувати у приміщенні старої клініки цілодобово.

  Сергій Дмитрієв, колишній пацієнт клініки: «Я здесь вылечил гепатит С, и сотни людей из моего региона здесь спасли свои жизни».

  Віталій Ткачук, пацієнт клініки: «Мы не собираемся итди ни на какие компромиссы. С сегодняшнего дня здесь постоянно будут дежурить и жить люди, и мы уйдем отсюда только в готовую клинику на улице Амосова».

  Дарія Феденко, Ірина Герасимова. Ігор Селянінов та Іван Головач, 5 канал

   

   

  Попередній матеріал
  Стартували автоперегони "Ралі Австралії"
  Наступний матеріал
  Синоптики обіцяють теплу, але дощову погоду