Патріарх РПЦ відслужив поминальну літургію біля ЧАЕС

  26 квітня виповнюється 25 років із дня катастрофи на Чорнобильській атомній станції. Біля зупинених реакторів поминальну літургію відслужив Патріарх Московський і Всієї Русі Кирило. На ній були присутні президенти України та Росії - Віктор Янукович і Дмитро Медведєв. Вони також відкрили у Чорнобилі меморіал "Зірка полин".

  На самій електростанції лідери держав поклали квіти до пам`ятного знака першим ліквідаторам, а також виступили перед працівниками ЧАЕС. Віктор Янукович зазначив, що атомна загроза не має кордонів. А Дмитро Медведєв закликав розробити нові правила ядерної безпеки.  

  Віктор Янукович, Президент України: "Прошло уже 25 лет, и за это время мы убедились, что такие катастрофы не имеют границ".

  Дмитро Медвєдєв, президент РФ: "Никто не предложил пока других источников энергии, которые смогли бы заменить ядерную энергетику. Да, видимо, этого и не требуется. Главное, чтобы мы понимали, с какой силой имеет дело человечество и чтобы наши решения, технологические решения, соответствовали тем вызовам, которые создает ядерная энергия".

  Після заходів, присвячених роковинам Чорнобиля, Президенти України і Росії провели зустріч у резиденції Залісся під Києвом. Як зауважив Дмитро Медвєдєв, відносини держав вийшли з кризи - як з міжособистісної, так і з економічної. Лідери держав домовилися про дату п`ятого засідання українсько-російської міждержавної комісії. Її планують на червень.

  Попередній матеріал
  Клуби Понікаровського і Федотенка вибули з турніру за кубок Стенлі
  Наступний матеріал
  Італія та Франція виступають за реформу Шенгенської зони
  Теги:
  Loading...