Патріарх Філарет відправив панахиду у пам`ять про Ґонґадзе (відео)

  Панахиду у пам`ять про Георгія Ґонґадзе та всіх журналістів, що загинули через свою професійну діяльність, відправив напередодні патріарх Філарет у Володимирському соборі столиці. 16 вересня виповнилося 10 років від зникнення журналіста.

  Вшанувати пам`ять до собору не завітали ані високопосадовці, ані родичі загиблого Георгія Ґонґадзе, ані його колеги. Утім, свічку у Володимирському поставив колишній майор державної охорони Мельниченко. Після іншої панахиди - на Майдані незалежності - більше двох сотень людей вшанували пам`ять засновника інтернет-видання "Українська правда" хвилиною мовчання і рушили ходою до Адміністрації Президента. Втім, дійти до Ґанку адміністрації і традиційно саме там провести поминальні заходи за загиблим журналістом, учасникам ходи не вдалося. Біля паркану з боку Банкової їх зупинила міліція. Як розповіли активісти акції - чітких відповідей на запитання - чому далі не можна - міліціонери не дали. Зрештою, активісти передали президентові звернення, де закликають змінювати систему влади, за якої гинуть журналісти. Більшість з манифестантів не вірить у версію ГПУ, про те, що замовником убивства Ґонґадзе став саме екс-міністр МВС Юрій Кравченко.

  Люди: "Людина, яка загинула в день, коли мала прийти свідчити по цій справі, тепер виявляється, що ця людина є замовником вбивства. Я б єдине хотіла почути, а якай власне мотив був в нього".

  Люди: "Кравченко не мав жодних мотивів вбивати журналіста Ґонґадзе і замовники були в кабінетах набагато вище ніж міністерство внутрішніх справ. Чесно кажучи, я не сподіваюся, що за тепрерішньої влади, взагалі за існуючої системи будуть знайдені справжні замовники".

  Люди: "Ґонгадзе і його смерть або його зникнення є символом того, що в нашій державі панує неправда і ми хотіли б знати правду, як і щодо цієї справи, так і про все інше".

  О 18.20 на 5-ому каналі до Дня пам`яті ук­раїнських журналістів, які віддали своє життя за правду, стартує телемарафон-реквієм "Ціна журналістського життя".  Попередній матеріал
  Українці на судні "Салма" - почуваються добре
  Наступний матеріал
  Янукович доручив перевірити - чи справді погрожували Тимошенко
  Теги: