Пам`ять загиблих у битві під Крутами вшановують в Україні

  Річниця легендарного бою під Крутами. 91 рік тому - цього самого дня 1918-го року більшовики, яких кинув Ленін на Київ, розгромили військо із столичних гімназистів, студентів та курсантів. Вони намагалися боронити місто.

  Вшанувати молодих героїв на офіційному рівні прийшли перші особи. Квіти до пам`ятника на Аскольдовій могилі в Києві поклав Президент Віктор Ющенко, представники Кабінету міністрів, губернатор Київщини Віра Ульянченко та заступник міського голови Євген Червоненко. Вшанування на державному рівні пам`яті героїв Крут відбувається з 2004-го року. Уперше це зробив Президент Кучма в останній рік своєї каденції.

  29-го січня 18го року відбувся нерівний бій між захисниками Української Народної Республіки та більшовиками під проводом Муравйова. Вони наступали на столицю з півночі. Окрім патріотично налаштованої молоді захищати столицю було нікому - перший Президент України Михайло Грушевський так і не розпорядився про створення української армії. Оскільки на курінь з 300т осіб наступило спочаткку 3 тисячі більшовиків , а потім стільки ж - підкріплення, мурвйовці розгромили захисників Центральної Ради. А тих, хто вижив - закатували. Навесні того ж року Грушевський розпорядтвся перевезти з Крут до Києва на Асокольдову могилу  тіла 27 осіб, яких ідентифікували.

  Попередній матеріал
  США: Палата представників ухвалила виділення $825 млрд для стимулювання економіки
  Наступний матеріал
  На довгострокове перемир`я з Ізраїлем може піти Хамас, якщо припиниться блокада сектору Газа
  Теги:
  Loading...