Пам`ять жертв депортації вшановують кримські татари

  Мітинг-реквієм у Сімферополі зібрав майже 20 тисяч репатріантів з усього півострова. 66 років тому за наказом радянської влади майже 200 тисяч кримських татар примусово вивезли з півострова до районів Центральної Азії та Сибіру.

  Уже 20 років поспіль 18 травня приїздить до кримської столиці Мусфір`є Бєкмамбєтова. 80-річна жінка каже, цього дня не може всидіти вдома, хоче бути зі своїм народом. Вона досі зі сльозами згадує депортацію і як втратила під час примусового переселення усю свою родину – мати та вісьмох братів і сестер.

  Річниця депортації щороку збирає разом кримських татар. Жалобні мітинги відбуваються майже в усіх містах та райцентрах півострова. Але наймасштабніший у Сімферополі.

  Юлія Крючкова, 5 канал: "Із п’ятьох напрямків до кримської столиці пішки. Від самого ранку на центральну площу Сімферополя зійшли колонни репатріантів. Загальна кількість учасників жалобного мітингу на вшанування 66-их роковин депортації сягнула понад 15 тисяч осіб".

  66 років тому приводом для депортації кримських татар стало звинувачення цілого народу у співпраці із нацистами. З ранку 18 травня і до вечора 20-го понад сто вісімдесят тисяч кримських татар примусово вивезли з території півострова до Узбекистану, Казахстану, Таджикистану, а також до Уралу і Костромської області Росії. Реабілітували народ лише у 1989-му. Зєфріє Оширова досі не розуміє, за що постраждала. Під час війни її батько був командиром партизанського загону у Зуйських лісах. Його поховали у братській могилі на Кургані слави. А усю родину - депортували.

  Зараз на півострові мешкає близько трьохсот тисяч кримських татар. Але і досі народ почувається необлаштованим. Повернутися до Криму прагнуть ще майже 100 тисяч людей.

  За офіційними даними, під час депортації загинули майже 20 відсотків кримських татар. За даними, що наводять самі репатріанти, померла майже половина. Загалом під час Другої світової війни примусово переселили представників близько 20 національностей.

  Юлія Крючкова, Ігор Романенков, Сімферополь, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  Опозиція: влада хоче влаштувати показове покарання неугодних
  Наступний матеріал
  Шістьох сомалійських піратів засудили до смертної кари у Ємені
  Теги: