Пам`ять загиблих у трагедії на Мандриківській вшановуюють у Дніпропетровську (РЕПОРТАЖ)

  Роковини найбільшої в Україні газової аварії. У Дніпропетровську відбуваються жалобні заходи. Рік тому у будинку на вулиці Мандриківській, 127, вибухнув газ. Тоді загинули 23 людини, семеро з них - діти. Що змінилося відтоді - знає Юлія Фінгарет.
  Вибух пролунав суботнього ранку. Більшість мешканців Мандриківської, 127 були вдома. Дехто помітив несправності газових плит. Дзвонили нуль чотири - а у слухавці короткі гудки. Усі лінії аварійних служб - були того ранку зайняті. Зі своїми проблемами мешканці лишилися сам-на-сам.

  Олександр Проник, колишній мешканець будинку на вул. Мандриківська, 127: "При входе в подъезд стоит большой вентиль газовой трубы, и когда рукой приближались, напор даже рукой чувствовался, после этого решили перекрыть стоячные краны".

  Рятувальники на місце катастрофи прибули вже після вибуху. Іще тиждень розбирали завали. Розрив повністю зруйнував третій підэїзд. Але відселити вирішили людей з усього будинку. 160 сімей - до тимчасових помешкань. Половина там - і досі. Дехто з колишніх мешканців будинку на Мандриківській придбав нове житло - за гроші, які отримав у компенсацію. А хтось - чекає на будівництво нової багатоповерхівки. Землю під неї ще не виділили.

  Володимир Плаксій, начальник відділу управління праці та соціального захисту населення: "Загалом було розподілено 17 мільйонів 853 тисячі гривень, які надійшли з держбюджету, а також з благодійних фондів, і близько 3х млн. приватних осіб та установ розподілено між мешканцяи будинку та приватного сектору".

  Іван Куліченко, міський голова Дніпропетровська: "Я думаю, скоро ми вирішимо усі питання і люди розпочнуть будівництво".

  На місці двох під’їздів, зруйнованих вибухом - нині зводять храм. У день роковин - на місці трагедії відкрили меморіальну стелу. Там викарбували імена усіх загиблих. Тим часом суд - досі розглядає справу проти посадовців компанії "Дніпрогаз". Якщо їх визнають винними, їм загрожує до 5-ти років ув`язнення. Хоча, як зізнаються державні обвинувачі, до завершення процесу ще далеко.

  Сергій Опара, державний обвинувач: "Учитывая объемы этого дела говорить о том, что дело приближается к концу – не совсем корректно, сейчас идет следствие по делу, в ходе которого тщательно исследуются все документы по делу".

  Слідство триває вже 10 місяців. Але суд ще має заслухати понад чотирьохсот постраждалих та свідків. На лаві підсудних - троє посадовців "Дніпрогазу". Їх звинувачують у службовому недбальстві.

  Юлія Фінгарет, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, 5 канал
  Попередній матеріал
  ГПУ оскаржила ухвалу адмінсуду Києва, яка призупиняла дію указу Президента про розпуск ВР
  Наступний матеріал
  Спливає термін ультиматуму сомалійськіх піратів
  Теги:
  Loading...