Пам’ять командира УПА Василя Кука вшанували на Львівщині

  Пам’ять командира УПА Василя Кука вшанували на Львівщині. На батьківщині провідника у селі Красне зранку відправили панахиду. Після цього на могилі провели поминальне віче за участі ветеранів УПА, представників влади та громадських діячів. Василь Кук помер торік. Йому було 95. У 50-х роках командира засудили. Він провів багато років у радянських таборах, до останнього дня вів активну громадську діяльність, видав чимало книжок і написав безліч статей про діяльність ОУН-УПА.
  Родич Василя Кука, Михайло, склав присягу вояка УПА у 50-х роках минулого століття. Сьогодні у річницю смерті генерал-хорунжого він прийшов на могилу чи не перший. Чоловік добре пам`ятає ті часи, коли радянська влада жорстоко помстилася родині за підпільну діяльність. Каже,  в Україні зараз бракує таких патріотів, як Василь Кук.

  Михайло Кук, родич: "Отаких людей зараз бракує... От бачите - зараз деруться, продають Україну одні другим, а хто думає за цей народ? А хто думає?? Як буде дальше та Україна, чи вона вже кінець кінців вийде з тих кайданів чужоземних? Як не монголо-татари - турки, поляки, москалі, німці... Коли ж буде дійсно Україна? То може вони з того світу промовлять тим нелюдам, що вже час зупинитися".

  Василя Кука у його рідному селищі Красне вшанували усією громадою. Зранку біля могили відправили панахиду та провели поминальне віче.  Мешканці Красного кажуть - Василь Кук завжди пам`ятав про односельців. Він доволі часто відвідував селище, а за тиждень до смерті зробив подарунок місцевій школі – енциклопедію українознавства, яку видали за кордоном у 60-х роках минулого століття.

  Ярослав Стецишин, заступник директора школи: "Це видання він зберіг у своїй київській квартирі до кінця днів своїх. І перед смертю він цей дарунок передав до нашої шкільної бібліотеки з дарчими словами - виховувати патріотів-українців".

  Дослідники визвольних змагань стверджують, що свою книгозбірню, яка нараховувала понад 5 тисяч видань, Кук також заповів землякам. Сьогодні частину книжок передали до шкільної бібліотеки. Це чи не перше велике поповнення бібліотечного фонду за останні роки. Серед книжок і художня, і довідкова література, з неї можна судити про літературні смаки командира УПА.

  Руслан Забілий, директор Центру досліджень визвольних змагань: "Чесно кажучи, я би хотів мати багато чого у власній бібліотеці зібрано те, що є в Кука, адже Кук був надзвичайно цікавою людиною - людиною, яка цікавилася багатьма аспектами".

  Василь Кук помер торік 9 вересня. Поховали останнього командира УПА на малій батьківщині - згідно з заповітом. Його могила розташована - біля пам’ятника борцям за волю Украни.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, 5 канал
  Попередній матеріал
  БЮТ та ПР не можуть поділити урядові портфелі?
  Наступний матеріал
  Чейні та Берлусконі обговорили російсько-грузинський конфлікт
  Теги:
  Loading...