Лебеді облюбували водойму для охолодження реактора Хмельницької АЕС 5 канал

"Озеро, яке не замерзає у люті морози": 200 лебедів знайшли місце для зимівлі

Близько двох сотень лебедів облюбували водойму для охолодження реактора Хмельницької АЕС як місце зимівлі. Секрет у тому, що це озеро не замерзає навіть у люті морози

Граціозні птахи привертають увагу багатьох туристів. Водойма, яку облюбували лебеді, вже стало відомою на Хмельниччині туристичною принадою. Птахи самі виходять з води зустрічати людей. А ті годують їх з рук та фотографуються. 

Унікальне явище привернуло увагу фахівців місцевого національного парку "Дермансько-Острозький". Вони організували екскурсії до ставу.

"Викликає великий захват і в дітей, і в дорослих. Оскільки вікова категорія наших туристів широка. Залучаємо до спостережень спеціалістів з інших установ, не тільки Національного парку", - розповіла представник Національного парку "Дермансько-Острозький" Оксана Головко.

Роботі АЕС лебеді та туристи анітрохи не заважають, кажуть на станції. Працівники розповідають – навіть долучилися до рятування хворого птаха. Орнітологи не бачать для птахів ніяких загроз. Кажуть, харчуються лебеді переважно молюсками та водоростями – поживи їм вистачає у воді. Ще й туристи підгодовують. 

"Те, що лебеді зимують в наших широтах – цілком нормальне явище. І тим більше це нормально для ставка-охолоджувача Хмельницької атомної електростанції, адже температура тут не опускається нижче 10 градусів за Цельсієм. Наявності незамерзлої води і корму достатньо, щоб лебеді лишалися на зимівлю на місцях гніздування", – додала Оксана Головко.

Окрім лебедів, на озері зимують чимало інших пернатих. Серед них є і птахи, занесені до Червоної книги.

Володимир Струс, Дмитро Хитрий, "5 канал".

Попередній матеріал
У Києві відкрили меморіальну дошку полковнику армії УНР Євгену Коновальцю
Наступний матеріал
У Дніпрі встановили хрест до Дня соборності України
Теги:
Loading...