Озброєної охорони у супермаркетах не буде [відео]

  Озброєної охорони у супермаркетах - не буде. Попри те, що сьогодні набув чинності закон, який дозволяє приватній охороні використувати в роботі травматичні пістолети, гумові кийки, газові балончики та наручники. Про це заявив президент української федерації професіоналів безпеки Сергій Шабовта. За його словами, інші статті закону про охоронну дільяність забороняють використання спецзасобів у велелюдних місцях. Азад Сафаров з подробицями.

  Це Житомирщина. Приватна охорона кандидата в депутати грубо перешкоджає роботі журналістів.

  А це Луганськ. Тут охоронці супермаркета  до смерті забили безхатченка. А це закон, який дозволяє приватним охоронцям відсьогодні використовувати травматичну зброю. А ще наручники, гумові кийки, кайданки та навтіь службових собак. Автор законопроекту заспокоює - спцезасоби видавтимуть не всім.

  Василь Грицак: "Зброю видаватимуть лише  спеіально підготовленим охоронцям. Кабмін розроробить документацію, який визначатиме весь порядок навчання та прийому на роботу охоронців".

  Правозахисники у професійній відбір секьюріті не вірять. Кажуть, приватних охоронців і зараз часто використовують проти мирних громадян.

  Євген Захаров, правозахисник: "Дуже багато було конфілктів, коли проти незаконних забудов виступали місцеві мешканці, які заходили на цю територію.. З точки зору охоронної структури вони порушили порядок і тепер за цим законом охоронці мають право застосуватизасоби фізичного впливу проти порушників".

  Згідно з законом, перед тим як використати зброю охоронці будуть зобов`язані попередити про свої наміри. Але чи зробили вони це - довести буде важко - кажуть юристи.

  Ростислав Кравець, юрист: "Сначала он ударил вас дубинкой по голове, а потом предупредил что ударил по голове".

  Самі охоронні структури не проти травматичної зброї. Та зізнаються - видавати його всім - безглуздо. По-перше, кажуть, закон не вимагає ліцензувань внутрішньої охорони супермаркетів та клубів. По-друге, на ринку забагато дилетантів.

  Дмитро, керівник приватної охоронної структури: "На сегодняшний день ринок не готов к использованию спецредств. Потому что на этом рынке, очень много случайных людей. Как можна доверить огнестрельное или травматическое оружиле у которого зарпалта тисяча гривень. Это обезьяна с гранатой - по-другому не назовешь. К сожалению".

  Та в міліції заспокоюють- за охоронні структури контролюватимуть.

  Володимир Поліщук, керівник Департаменту звязків з громадськістю МВС України: "Будь -який випадок застосування спеціальних засобів, вона буде вивчатися наглядовою інстанцією, прокуратурою і будуть робитись певні висновки. Вони не мають права перевищувати міру необхідної самооборони".

  Щоб не наражатись на небезпеку з озброєними приватними охоронцями, юристи радять за будь-яких конфліктів викликати міліцію.

  Азад Сафаров, Оксана Трокоз, Світлана Сірик, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  70-річчя відзначає одна із найвідоміших істориків України
  Наступний матеріал
  Кастро написав листа із привітаннями випускникам медичного інституту Гавани
  Теги: