5.ua

Останню партію меланжу вивезли з Харківської області [відео]

   

  Повільно та обережно з військової частини в селищі Шевченкове рушає особливий вантаж - сімсот дев'яносто тонн меланжу у спеціальних цистернах вивозять до Росії на утилізацію. Масштабний проект із вивезення токсичного компоненту ракетного палива - фінансує ОБСЄ. На всі шість об'єктів у різних регіонах виділили двадцять мільйонів євро. Представники організації кажуть, для України меланж - проблема суто екологічна: у цистерн, де він зберігався, давно вийшов термін експлуатації, і речовина могла забруднити довкілля. А от решта світу побоюється іншої небезпеки.

  Антон Мартинюк, проектний менеджер ОБСЄ:«Для мирового сообщества, в принципе, неспокойное время сейчас во многих точках мира – меланж по-прежнему используется, используется для запуска ракет средней и меньшей дальности, то есть по-прежнему имеет хождение на международном рынке, им запускают ракеты и не всегда в нужную сторону».

  Через тиждень вантаж прибуде до російського міста Дзержинськ. Там небезпечну суміш перетворять на азотну кислоту. 

  Володимир Арутюнян, представник компанії «Техноазот» (Росія):«Эта кислота идет на процессы нитрования, получения разных продуктов, в том числе, нитробензола – вот все трубы, наверняка здесь тоже детали, здесь точно есть, все это продукты переработки меланжа».

  Це остання, десята партія з шевченківської бази — загалом тут зберігали п’ять тисяч тонн меланжу. Тепер базу закриють. Міноборони та місцева влада думають над тим, як її можна перепрофілювати та що робити з майже сотнею військових.

  Олександр Коротаєв, помічник міністра оборони України: «Мы не оставим, конечно, эту базу, вы сами видите, в каком виде эта база, и я думаю, если мы так ее оставим, то через год мы сюда вернемся, здесь, наверное, ничего не будет. Планируем здесь может быть сделать базу ГСМ, здесь интересные по логистике железнодорожная ветка и по размещению».

  Останні дві з половиною тисячі тонн ракетного палива зберігаються на Одещині. Представники ОБСЄ запевняють: до березня вивезуть і той меланж.

  Світлана Сірик, В’ячеслав Кузьменко, Харківщина, «5 канал».

   

  Попередній матеріал
  Колишній міністр оборони Сирії перейшов на бік опозиції
  Наступний матеріал
  Україні не вистачає сімейних лікарів
  Теги: