Особистий архів Надії Світличної передали зі США до України [відео]

  Особистий архів дисидентки-шістдесятниці Надії Світличної передали зі Сполучених Штатів до України. Понад 4 тисячі документів, серед яких найбільше листів, відтепер зберігатимуться в Центральному архіві-музею літератури та мистецтва.

  Держслужбовці виконали волю самої Надії Світличної. Ще за життя правозахисниця заповіла, щоби її творчий спадок зберігався на батьківщині вкупі з архівом її брата Івана Світличного. Наступних кілька місяців музейники перетворюватимуть оригінали листів на архівні документи, щоби з ними могли працювати дослідники.

  Нагадаємо, кілька місяців тому до України вже передали близько півтори тисячі аудіокасет із записом інтерв`ю та найважливіших програм, які Надія Світлична готувала та вела на радіо "Свобода" на початках незалежності України. Упорядковував та сприяв передачі документального архіву вдівець Надії Світличної.

  Юрій Савчук, голова Держслужби контролю за переміщенням культурних цінностей: "Ми повинні згадати Павла Стокотельного, чоловіка Надії Світличної, який у своєму такому невеличкому помешканні зберігав і зберігає ось ці скарби, які вітворюють найскладніші та найгероїчніші сторінки нашої історії".

  Євген Сверстюк, дисидент: "Надія світлична була великим будителем, це людина, яка світила та будила. І власне в тому вона бачила свою місію. Тому вона й зповідала, щоби ті речі перейшли сюди та продовжували свою роботу".

  Попередній матеріал
  Лівія: війська Каддафі на танках увійшли до Західного міста Зуара
  Наступний матеріал
  Добкін не братиме участі у виборах до ВР 2012 року
  Теги: