морпіх з Харківщини 5.ua

Оригінальний метод: Морпіх із Харківщини, який втратив частину черепа під Широкиним, реабілітовується вишиванням

Після реабілітації Олександр планує повернутися на фронт

Провоював майже два роки, був тяжко поранений, а тепер реабілітується... вишиванням. Морпіха з Харківщини вразили уламки ворожої міни під час обстрілу Широкиного місяць тому. Тепер він лікується у Київському госпіталі та готується повернутися на фронт. Ну, а дрібну моторику відпрацьовує з естетством.

Служити Олександр Фрайтаг пішов ще під час третьої хвилі мобілізації. Став розвідником 92-ї механізованої бригади. Там зазнав першої травми голови. Після нетривалої реабілітації повернувся до ЗСУ та пішов на контракт у морську піхоту. 10 жовтня позицію під Широкиним терористи накрили мінометним обстрілом.

Олександр розповідає: "Міна вибухнула недалеко від голови, пробило каску. Мене паралізувало одразу ж, сам пересуватися не міг, а товариш, бойовий побратим побачив, що я не можу рухатись сам, підлетів, витягнув мене з-під вогню".

До лікарні Олександра доправили з пораненням голови. У нього досі відсутня частина черепа. Через травму мозку він спочатку не міг рухати ні правою рукою, ні ногою, але зараз почувається ліпше.

морпіх5.ua

Володимир Вахній, лікар-ординатор відділення нейрохірургії Головного військового клінічного госпіталю, каже: "Це хворий, котрий надійшов у вкрай важкому стані. Практично носилковий був хворий. Практично не рухався, бив калясочний, носилковий. На сьогодні йде процес реабілітації і відновлення"."

Олександр уже добре ходить, володіє рукою. Щоправда каже, робити складні рухи чи писати поки що не може. Щоб натренувати руку, чоловік обрав оригінальний метод - вишивання.

"Вишивання допомагає відточувати точність рухів. Вся ця скурпульозність... Ну і подобається трішки. Тим більше нудно лежати...", – каже морпіх.

Допомагають у реабілітації рідні та друзі бійця. Разом із Сергієм вони потрапили під третю хвилю мобілізації та служили поблизу Щастя. Тільки-но чоловік дізнався, що його побратима спіткала біда - приїхав провідати.

Сергій, товариш Олександра Фрайтага, говорить: "Коли зупинили все те, що рухалося на нашу територію країни, трохи стало легше. Вже почали обзнайомлюватися, тоді вже почали друзів заводити, а спочатку це не планувалося, бо потім втрачати важко".

морпіх5.ua

Після реабілітації Олександр планує повернутися на фронт. Поки що гроші на його лікування виділяє держава. Але якщо його звільнять у запас за станом здоров'я, лікуватися доведеться самостійно. За півроку на Олександра чекає чергова операція: замість втраченої частини черепа йому встановлять металеву пластину. Її вартість - понад 80 тис. грн.

Олена Бережнюк, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Пентагон підтвердив ліквідацію одного з лідерів "Аль-Каїди" в Афганістані
Наступний матеріал
Схованка зі зброєю, яку напередодні виявили правоохоронці під Києвом, виявилася складом макетів – ЗМІ