Оніоманія. Міф чи реальність українок? (РЕПОРТАЖ)

  Обережно - магазини. Оніоманія - паталогічне бажання щось купити стає поширеним серед українок. Психологи вже прирівнюють залежність від шопінгу до алкоголізму чи наркоманії. Напасть ця не смертельна, але дуже небезпечна для сімейного бюджету. Доведено: майже 70 % товарів люди купують імпульсивно - не надто замислюючись навіщо їм це.
  Людмила Голоднік, 5 канал: "Жінки потребують емоцій, тому регулярно роблять шопінг. Але де межа між задоволенням та залежністю? Та як тримати ситуацію під контролем? Перше, що радять психотерапевти – по крамницях ходити зі списком, який був складений заздалегідь".

  До крамниць за щастям ходила Тетяна Харченко. Після п`ятигодинної прогулянки торговельними центрами, додому поверталася з порожнім гаманцем і купою непотрібних речей. Такі шопінги дівчина влаштовувала після кожної зарплати впродовж двох років. Пристрасть до покупок завдавала шкоду сімейному бюджету. Після числених лайок, рідні майже примусили Тетяну звернутися по допомогу до психолога.

  Тетяна Харченко, оніоманка: "Часто спорила с мужем, ссоры возникали и с мамой тоже. Много очень тратила денег. В данный момент, я со списком хожу в магазин, во-вторых, стараюсь тщательно продумывать куда мне тратить мои деньги".

  Тетяна стала пацієнткою психолога Наталії Назаренко. За три місяці вона навчила дівчину правильно розподіляти власні кошти. Проте консультації ще тривають. За словами психолога, оніоманками стають жінки різного достатку. Нова покупка може відволікти їх від проблем. Проте витративши гроші, вони зляться на себе за непотрібні витрати. А це знову вводить марнотраток у депресію. І так по колу.

  Наталія Назаренко, психолог: "Проблема возникает, когда не можешь остановиться. Это касается не только вещей, но и еды. Шопинг - это то, что помагает забыться на некоторое время, но после человек возвращается к своей проблеме. Таких клиентов много".

  Тим часом у Стенфордському університеті в Каліфорнії повним ходом тривають випробування препарату, який може допомогти "шопоголікам". Його перевіряють на жінках, які одержимі манією покупок. Якщо вони позбавляться хворобливої залежності, ліки випустять на ринок.

  Людмила Голоднік, Орест Пона та Василій Мартищенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.80Мб)
  Попередній матеріал
  Знайдено мертвими матір та брата акторки Дженіфер Хадсон
  Наступний матеріал
  Азаров: виконання вимог МВФ погіршить ситуацію на фінансовому ринку України
  Теги:
  Loading...