Оголошено про підозру командиру роти батальйону "Прикарпаття"

  Військовою прокуратурою Південного регіону України в ході розслідування кримінального провадження повідомлено про підозру командиру роти 5-го батальйону територіальної оборони "Прикарпаття" у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 402 (непокора), ч. 2 ст. 404 (опір начальникові) КК України. А 7 листопада судом задоволено клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу стосовно підозрюваного у вигляді тримання під вартою у слідчому ізоляторі строком на 2 місяці, із визначенням застави.


  Про це у прес-службі Генпрокуратури України повідомляється 10 листопада.

  Як зазначили у правоохоронному відомстві, слідством зібрано достатньо доказів про те, що зазначений військовослужбовець спільно з групою підлеглих відкрито та умисно відмовився виконати письмовий наказ командування щодо повернення підрозділу до виконання обов’язків військової служби в зоні АТО.

  Окрім цього, продовжуючи чинити опір начальникові, він віддав наказ підлеглим вчинити насильство стосовно представників Військової служби правопорядку із застосуванням зброї, після чого самовільно відбув з підрозділом до місця постійної дислокації в Івано-Франківську область.

  "Під час незаконного переміщення з місця виконання бойового завдання у зоні АТО до міста Івано-Франківськ військовослужбовці зазначеного батальйону, окрім штатного озброєння, вивозили без будь-якого оформлення та обліку гранатомети, гранати та інші боєприпаси, походження та місце отримання яких військовослужбовці підрозділу пояснити не змогли", - зазначили у ГПУ.

  На даний час військова прокуратура Західного регіону розслідує ще 5 кримінальних проваджень відносно п’яти військовослужбовців батальйону "Прикарпаття", які не прибули до місця служби. В діях чотирьох з них наявні ознаки злочинів, передбачених ч. 1 ст. 402 (непокора), та в одного – ч. 1 ст. 407 (самовільне залишення місця служби) КК України, на підставі чого їм оголошено про підозру. Місце знаходження інших встановлюється.

  Нагадаємо, в Сумах поховали "кіборга" з донецького аеропорту Сергія Табалу ("Сєвєра"). Також повідомлялось про затримання СБУ десятьох активних учасників терористичної діяльності "ДНР".
  Попередній матеріал
  Путін та Обама можуть провести ще одну зустріч у Пекіні
  Наступний матеріал
  Чотири людини загинули внаслідок обстрілу терористами передмістя Донецька