Одеські іхтіологи застерігають відпочивальників остерігатися чорноморської риби-дракона [відео]

  Одеські іхтіологи застерігають відпочивальників остерігатися чорноморської риби-дракона. Поранення шипом її плавників може спричинити тривалі набряки, сильний біль, запаморочення, а в окремих випадках навіть смерть. Як уникнути зустрічі з небезпечним хижаком дізнавались кореспонденти "5 каналу".

  Сергій Коцюба професійний рибалка. Майже місяць тому піймав на гачок небезпечного хижака. Про те, що спіймав морського дракона, чоловік навіть не здогадався, допоки той шипами не роздер йому долоню. Набряк та біль не проходили понад два тижні, скаржиться рибалка.

  Сергій Коцюба, рибалка: "Поймался он, как говорится золотая рыбка попалась в первый раз. Конечно встреча с ней очень неприятна, очень болезненно воспринимаются уколы. Во-первых очень раны кровоточат, и длительное время болят".

  Ті ж, хто знають про небезпечну рибу, для рибаловлі і для відпочинку обирають переважно чисті піщані пляжі, уникаючи каміння і водоростей.

  Ігор Шумаков: "Есть у нас такая рыбка причудливая, в Чёрном море, бывали случаи, что на неё наступаешь, потом идёт загнивание и сильная опухоль, нужно ходить осторожнее, тем более, что сейчас экология нашего моря под очистилось и этой живности больше появилось, ядовитой и всякой безобразной". 

  За даними біологів, саме морський дракон - найотруйніша риба у Чорному морі. Її чисельність поблизу одеських берегів, ніхто не рахує. Але вздовж пляжів вона плаває вже багато років. Отрута цієї рибки може призвести до парАлічу, запаморочення та навіть смерті.

  Борис Олександров, керівник Одеського філіалу інституту біології Південних морів НАН України: "Она не нападает никогда на человека, но можно на неё наступить или уколоться, когда человек вытаскивает эту рыбу из сетей или наступить когда она выброшена на берег в результате шторма. Потому что эта рыба не редка".

  Екологи кажуть, потенційні жертви риби-дракона - відпочивальники та рибалки. Тому застерігають бути обачними. А в разі поранення звертатись до лікаря.

  Наталя Полтавець, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Підписати мовний закон закликають депутати Донецької міськради Президента [відео]
  Наступний матеріал
  Вибори міського голови Києва прогнозують не раніше весни 2013 року
  Теги: