Одещина: У психлікарні недорахувалися 100 хворих (відео)

  "Мертві душі". У Новосавицькому психоневрологічному будинку-інтернаті, що на Одещині - недорахувалися сотні пацієнтів. Про це на апаратній нараді в облдержадміністрації повідомив представник комісії, яка перевіряла схожі заклади області після загадкової смерті одного з підопічних цього таки Новосавицького інтернату місяць тому. Наразі - перевірили третину інтернатів, і саме до Новосавицького - претензій найбільше. Куди зникла частина його вихованців - з`ясовували кореспонденти 5 каналу.

  Серед порушень - відсутність штатного розкладу, графіку відпусток та особових справ деяких працівників та пацієнтів Новосовицького інтернату, і не тільки. Інспектори перевірили також смертність в інтернаті за останні три роки. Кажуть, здивувало те, що на відміну від інших закладів, у цьому - помирали переважно молоді чоловіки. Також представники обласної комісії з"ясували: у медзакладі не вистачає сотні пацієнтів, які значаться у документах.

  Сергій Тронько начальник управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Одеської облдержадміністрації: "В новосавицком по документам должно 220 человек находиться. За день, который там работала группа, не удалось установить всех... Когда посчитали в течении дня - насчитали порядка 120". 

  Директорка інтернату інформацію про зникнення ста підопічних - відкидає. Каже, комісія, яка працювала у закладі 2 вересня, - взагалі не рахувала хворих. Тож звідки такі цифри - невідомо.

  Валентина Стукало, директор Новосавицького психоневрологічного будинку-інтернату: "А как это может быть я даже не знаю як це назваты вы понимаете ... если сказано, что у меня не было 100 человек в интернате - разве это правда, разве это реально, ну это вообще в никакие рамки не входит!"

  Полічити пацієнтів інтернату прибули й з управління праці та соціальної політики обласної державної адміністрації, якому підпорядковується заклад. 7 вересня вони нарахували – 207 хворих.

  Інна Кучинська, перший заступник начальника головного управління праці та соціального захисту одеської державної адміністрації: "Мы установили и провели пересчет подопечных и установили, что пофамильно в доме-интернате находится 207 человек".

  Нині директорку закладу збираються відсторонити від виконання обов`язків. А вже до кінця тижня в обласній адміністрації створять нову комісію, яка встановить масштаби порушень та з`ясує, чи справді тут не вистачає пацієнтів і якщо так, то куди вони поділися.

  Марина Шевченко, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал

  Попередній матеріал
  ГПУ: Справу Пукача передадуть до суду за 1-2 тижні
  Наступний матеріал
  На допиті в СБУ у ці хвилини перебуває Турчинов
  Теги: