Обдарованих дітей нагородили президентськими стипендіями (РЕПОРТАЖ)

  Обдарованих дітей нагородили президентськими стипендіями. Перемозцям Всеукраїнських учнівських олімпіад та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук отримали сертифікати і тисячу гривень на банківський рахунок.
  До столиці зі всієї України зїхалися світлі голови. Граніт науки гризуть сумлінно. І ось результат - стипендія від Президента. Уперше її вручають отак - урочисто в Міністерстві освіти. Стипендіати при параді -уважно слухають привітання і міркують, на що тратити президентські гроші. Тисячу гривень щомісяця протягом року.

  Андрій, переможець Всеукраїнської олімпіади з географії (8 клас): "Велосипед, телевізор і телефон".
  Журналіст: "І ніяких підручників?"
  Андрій, переможець Всеукраїнської олімпіади з географії (8 клас): "Підручники школа видає, слава Богу!".


  Євген, переможець Всеукраїнських олімпіад з фізики та інформатики (11 клас): "Ну, достаточно поможет, потому что я живу уже не вдома. А в общежитии кормят не очень".

  Стипендіями обдаровують переможців Всеукраїнських олімпіад зі шкільних предметів. Учнів восьмих-одинадцятих класів. А також старшокласників і уже студентів, які є членами Малої академії наук України. Вони - юні винахідники. Найкраще захистили свої науково-дослідницькі роботи. Каріна усіх підкорила своїм проектом з астрономії - вона досліджує плями на зірках. А Микола працює над створенням першого суперкомпютера.

  Микола, переможець Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН України з програмування: "Якби інопланетяни прилетіли сюди і подивилися на конкурс-захист Малої академії наук, вони, мабуть, би подумали, що перебувають в передовішій країні світу, де школярі розробляють моделювання нейронних мереж, засоби-компоненти до космічних ракет, парові машини конструюють, біогази і так далі".

  Найрозумнішими стипендіати себе не вважають і не хизуються. Просто люблять свій предмет.

  Роман, переможець Всеукраїнської олімпіади з географії (9 клас): "Це в мене - як від Бога. Талант до географії. Мене дуже тягне до неї".

  Цьогоріч нагородили 150 переможців олімпіад і 120 найздібніших членів Малої академії наук. Це далеко не вся обдарована українська молодь - кажуть в Міністерстві освіти. І заслуговують вони на більше, ніж тисячу гривень. Міністр заспокоїв - стипендія зменшуватися не буде. Але й зросте навряд чи.

  Іван Вакарчук, міністр освіти України: "Я думаю насамперед ці стипендії стимулюють не лише матеріально, але й є стимуляція до праці молодих людей. і це насамеперед".

  Окрім стипендій, обдарованим дітям ще один маленький бонус. Хоч при вступі переможцям олімпіад на рівні з усіма треба пройти зовнішнє тестування, в університети їх мають брати поза конкурсом.

  Ольга Петрів, Андрій Асауленко, 5 канал
  Попередній матеріал
  В. Колесниченка тимчасово позбавили членства у Вищій раді Юстиції
  Наступний матеріал
  Перелік 13 мертвих і найбагатших опублікував журнал Forbes
  Теги:
  Loading...