Новим домом для луцького ведмежати став Житомирський центр порятунку ведмедів [відео]

  Пристрасті довкола Насті. Ведмежа, яке лише кілька місяців тому повернули до рідного Луцького зоопарку - знову транспортують. Новим домом для тварини став Житомирський центр порятунку ведмедів. Ініціатори перевезення -шкодують, що не змогли забрати і матір Насті – ведмедицю Машу. Але тварина зараз на останніх місяцях вагітності і перевозити її не можна.

  Більше десятка зоозахисників, працівники зоопарку, міжнародні та українські медійники спостерігають, як ведмежа заманюють до клітки для транспортування. За кілька хвилин - тимчасовий вольєр завантажують у спецавто.

  Новою домівкою Насті – стане Житомирський Центр порятунку ведмедів. Керівник проекту "4 лапи" стверджує - там і умови кращі, і місця більше.

  Амір Халіл, директор з розвитку проектів "Four Paws" в Україні: "Ми вас запрошуємо на відкриття нашого парку в Житомирі. Площа якого – 10 тисяч кв.м. Щоби ведмеді мали кращі умови життя".

  Історія ведмежати Насті набула розголосу півроку тому. Двомісячне ведмежа зоозахисники знайшли у приватному зоокуточку на Вінничині. Як маля з Луцього зоопарку опинилося там довідатися не вдалося. Однак заявили: Настю утримували в неналежних умовах - і повернули її до Луцького зоопарку. Але мати ведмежа не прийняла. 

  Тетяна Литвин, ветеринар Луцького зоопарку: "Вони привезли у клітці, взяли підставляли до Маші. Маша одразу почала кричати. Стрес у неї  звичайно був із самого початку. Тим більше вони її усипили, поки вона відійшла від снодійного".

  Відтоді - ведмежа було під подвійною опікою волонтерів та працівників зоопарку. Захисники тварин твердять ведмедів у зоопарку утримують у неналежних умовах - і вимагають забрати до Житомира ще й матір Насті. Натомість і керівництво зоопарку, і чільники міста переконують - у них висока народжуваність ведмедів, що можливо лише за нормального догляду. До того ж звіринець незабаром отримає понад мільйон євро, на них облаштують містечка для ведмедів та левів.

  Микола Романюк, Луцький міський голова: "Ми по програмі Польща – Білорусь – Україна виграли грант у півтора мільйона євро. І основним у цьому гранті є будівництво містечка для ведмедів. Грант цей має втілитися протягом 24 місяців. І я їм сказав, що ми будемо це містечко будувати. І, можливо, якщо їм стане затісно, ми тоді будемо розглядати питання про передачу їм якогось іншого ведмедя".

  До Житомирського центру порятунку ведмедів - маленьку Настю на спецавтомобілі привезли пообіді. Разом із кліткою занесли до вольєру і випустили. Ведмежа злякалося, однак працівники центру кажуть - докладуть усіх зусиль, аби ця та інші тварини, які потралять до них - почувалися мов удома.

  Леся Валерієва, Оксана Трокоз, Луцьк-Житомирщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Харківська відповідь Риму
  Наступний матеріал
  Понад дві сотні рибалок побилися з поліцією в Чилі
  Теги: