mskagency.ru

Директорку української бібліотеки у Москві звинуватили у "розпалюванні ненависті" до росіян

  Низку видань, які розміщувалися у книгозбірні, російська сторона назвала "екстремістськими"

  Директора Бібліотеки Української літератури в Москві Наталію Шаріну звинуватили в "розпалюванні ненависті і ворожнечі" до росіян. Про це заявила перед початком процесу держобвинувач, передає УНІАН.

  Зокрема, російська сторона вважає, що Шаріна використовувала своє службове становище з метою "розпалювання ненависті і ворожнечі, а також приниження гідності групи осіб за принципом національності". Її звинуватили в тому, що вона "діяла умисно, усвідомлюючи суспільну небезпеку своїх дій", а саме придбала та розмістила у вільному доступі, організувала можливість отримання для широкого кола читачів бібліотеки низку видань.

  Йдеться про книгу Дмитра Корчинського "Війна у натовпі", яка "містить принизливі характеристики і негативні емоційні оцінки щодо національної групи".

  Крім того, екстремістськими виданнями названо книгу "Голод в Україні 1946-1947 року, документи і матеріали". Також до списку потрапили "Книга пам'яті", "Час поезії", "Голос мого життя" Дмитра Павличка.

  У Росії забороненими є брошури "Моя зустріч з УПА", "Роман Шухевич – командувач УПА", а також дитячий журнал "Барвінок" номер 8-10 2015 року і два компакт-диски.

  Як заявила держобвинувач, на підставі висновків різних експертиз ці видання розпалюють національну ненависть і ворожнечу проти "національної групи – росіяни" і спонукають до формування негативних установок проти росіян.

  У Москві також вирішили, що марш "УНА-УНСО", згідно з експертизою, має "прямі заклики до збройної боротьби".

  Нагадаємо, у березні цього року директорці української бібліотеки в Москві висунули нове звинувачення – за двома епізодами розтрати ст. 160 КК РФ. 

  Як відомо, 28 жовтня 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві відбувся обшук. Як твердять бібліотекарі, поліцейські самі підкинули їм "націоналістичну" літературу. З 30 жовтня директор книгозбірні перебуває під домашнім арештом.

  Попередній матеріал
  "Україна в крові": роковини Батуринської трагедії
  Наступний матеріал
  Журналіст: Іноземні ЗМІ пишуть, що українські чиновники – "це моральні дегенерати"
  Теги:
  Loading...

  Директорці української бібліотеки в Москві хочуть висунути нове звинувачення

  Директорці української бібліотеки в Москві продовжили домашній арешт ще на три місяці

  У Москві зникла одна з працівниць української бібліотеки

  У Москві знову провели обшуки у працівників української бібліотеки