Нові технології: в Україні почали розробку протитанкового ракетного комплексу ІІІ покоління

  Протитанкові ракетні комплекси III покоління – це ракетні комплекси в яких ракета наводиться на ціль в автоматичному режимі

  У цей час КП УПС "Арсенал" (казенне підприємство спеціального приладобудування "Арсенал") розробляє аванпроект інфрачервоної (ІЧ) головки самонаведення (ГСН) для високомобільного ПТРК III покоління. Про це стало відомо під час Міжнародної науково-технічної конференції, яка проходила у Львові 17-18 травня на базі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, повідомляє "Український мілітарний портал".

  Зазначається, що відсутність ГСН для ПТРК виключає розробку ракетних комплексів III покоління, адже інші елементи у нас виробляються серійно і використовуються на вітчизняних ракетних комплексах ІІ покоління. Таким чином, провівши аналіз аналогів ПТРК, передбачено технічне завдання для КП УПС "Арсенал" на аванпроект з дальністю захоплення і автосупроводження до типової цілі (танка Т-72) від 5 км. Отримані в процесі аванпроекту схемо-технічні рішення конструкції ГСН ПТРК будуть випробувані і реалізовані в межах дослідно-конструкторської роботи, яку буде проведено протягом найближчих 3-4 років і закінчиться виготовленням 2-3 досвідчених зразків для подальших випробувань.

  Протитанкові ракетні комплекси III покоління – це ракетні комплекси в яких ракета наводиться на ціль в автоматичному режимі. Завдання оператора в таких комплексах – прицілитися і вистрілити, після чого можна залишити позицію. Здійснюється це шляхом використання в ракеті головки самонаведення, яка шукає мету і вражає її. ПТРК з таким способом наведення з'явилися наприкінці 1990-х років, перший представник цих комплексів – американський FGM-148 Javelin виробництва американських підприємств Raytheon і Lockheed Martin.

  Як повідомляв 5.UA, комітет палати представників у справах збройних сил США запропонував ввести санкції проти осіб і компаній-постачальників російського оборонно-промислового комплексу.

  Попередній матеріал
  Один випадок самогубства на чотирьох загиблих у бою: Україна випереджає активно воюючі країни за часткою суїцидів у ЗСУ
  Наступний матеріал
  Курченко і голова "Газпрому": Україна запровадила нові персональні санкції

  "Точно і надійно знищили цілі": як випробовували ПТРК Javelin та "Стугна" – ФОТО

  Полторак наказав посилити контроль за зброєю на Донбасі

  Маккейн: Забезпечення України протитанковими комплексами Javelin посилить безпеку

  У Сенаті закликають Трампа дозволити продаж Україні протитанкової зброї

  Javelin чи "Стугна": порівняльний огляд протитанкових комплексів

  Держдеп США схвалив продаж Грузії протитанкових ракетних комплексів Javelin